banner84

Karadağ açıklamalarda bulundu

CHP İlçe Başkanı Karadağ, ALKÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde istifaların olduğunu belirterek, "Sağlık çalışanlarımızın bu zrolu süreçte yaşamlarını kolaylaştırılmak yerine daha zor hale getiriliyor" dedi.

Karadağ açıklamalarda  bulundu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Teşkilatı Haftalık Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi. Parti binasında açıklamalarda bulunan CHP İlçe Başkanı Coşkun Karadağ, konuşmasında önce hayat pahalılığına değindi. Hayat pahalılığının çekilmez hale geldiğini vurgulayan Karadağ, “Akaryakıta müthiş bir zam yapıldı. Dolar ve Euro aldı başını gidiyor. Bugün Türkiye’nin en büyük sorunu işsizlik. Pandemi ile işsizlik pik yapmış vaziyette. İşsizlik sorununu çözecek olan hükümet. Çember çok daraldı. İnsanlar geçim sıkıntısı içerisinde. İşsizliği hükümetin bir an önce çözmesi lazım. Birtakım palyatif çözümlerle bu gitmiyor” dedi.
'YAŞAM KOLAYLAŞTIRMAK YERİNE YAKIŞMAYAN SÖZLER SARFEDİLİYOR'
ALKÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden çok sayıda sağlık çalışanının istifa ettiği duyumunu aldıklarını dile getiren Karadağ, “Sağlık emekçileri çok zor şartlar altında çalışma yürütüyor. Bu zor çalışma şartları altında devletimizin de onlara imkan tanımada olanaklarını kısıtlı tutuyor. Bunun yanı sıra sağlık çalışanlarının özlük haklarını, yaşamlarını kolaylaştıracak davranışlardan ziyade hiç yakışmayacak söylemler içerisindeler. Özellikle Türk Tabipler Birliği’ne (TTB) yöneltilen eleştiriyi kabul etmiyorum. Pandemi sürecinde sağlık çalışanlarının hep beraber fedakarca çalıştıklarını görüyoruz” diye konuştu. -Alkın BİRİCİK-Rayıf DOĞRULU
 

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107