banner84

Karadağ'dan meclis üyelerine tebrik

CHP Alanya İlçe Başkanı Coşkun Karadağ, Alanya Belediyesi Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı'nda Millet İttifakı meclis üyelerini yapıcı eleştirilerinden dolayı tebrik etti. Karadağ, Alanya Belediye Meclisi'nde alınan zam kararlarını doğru bulmadığını söyledi. 

Karadağ'dan meclis üyelerine tebrik

Özgür YILMAZ
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Alanya İlçe yönetimi haftalık toplantısını düzenledi. Toplantıda aylık meclis toplantısı hakkında değerlendirmeler yapan İlçe Başkanı Coşkun Karadağ, "Dün gerçekleştirilen Alanya belediye Meclisine çok iyi performans gösteren özellik ve CHP'li ve İYİ Parti'li belediye meclis üyesi arkadaşlarımı kutluyorum. Gerçekten Alanya'nın birçok sorununa değinildi. Birçok konuda yapıcı bir takım eleştirileri oldu. Bu konu için hepsine teşekkür ediyorum. Belediyenin bu toplantısında göze batan en önemli husus Alanya Belediyesi'nin düğün salonlarına yapmış olduğu zamanlardı. Özellikle kırsaldaki düğün salonları dar gelirli vatandaşlarımızın çocuklarını evlendirmeleri için yapılan güzel bir hizmet. Ancak bunun ücretlerinin çok oluşu bu aileleri zorlayacaktır. Biliyorsunuz düğün yapana yardım edilir yüzde 100 oranındaki bir zam bu çocukların belki bir buzdolabı alamamasına, bir fırın alamamasına neden olacak. Bu hizmetin bir kamu hizmeti kabul edilip, hiç olmazsa eski halinde kalması çok çok daha iyi olacaktı. Ancak maalesef bu artık geçti. Bizim arkadaşlarımız Millet İttifakı'ndaki arkadaşlarımız bu konuya red oyu verdi. İkinci en önemli hususlardan biri ise pazar yerindeki küçük esnafımızın pazar yerlerindeki kira oranının yüksek oluşu. O da yine yüzde 100'e yakın oranında bir zam oldu. Bu zam gerçekten çok fazla. Zaten esnafımız dar gelir içerisinde, kıt kanaat geçiniyor. Ayrıca yüzde 100 gibi bir zam çok büyük bir yük. Küçük esnafımızın belini bükecektir. Örneğin, Avsallar'da tekstil ve gıda için bir pazarcıdan yıllık 3 buçuk milyon artı KDV alınmaktadır. Bu da çok büyük bir rakam" ifadelerini kullandı.
'NASIL BİR HESAP İLE ELEKTRİK BU KADAR ZAMLANDI?'
Başkan Karadağ konuşmasının devamında, "Ayrıca nasıl bir hesap yapıldıysa elektriğe büyük bir zam oldu. Elektriğe zam yapılınca hayat pahalanır birdenbire. Çünkü her konuyu etkiliyor, her konuda elektrik tüketiyoruz. Özellikle kış döneminin yaklaştığı bu sürede ısınmadan ocağa kadar birçok noktada her şeye elektrik kullanıyoruz. Elektriğe zam gelince bütün zamlar ardı ardına devam etmektedir. Bu zamları da kınıyorum, çok aşırı olmuştur. 2 yıl içerisinde yüzde 40 - 50 oranında elektrik zammı oldu. Bu belki de elektrik üreten veya dağıtımını yapan bir takım firmalara da bunun peşkeş çekilmesidir" dedi. Ayrıca Karadağ, dün Alanya Posta TV’ye tüm detaylarıyla anlattığı kongre sürecini bir kez daha dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2019, 15:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107