banner84

'Kırıcı değil birleştirici olacağız'

ALESO Başkan Adayı Duran Şimşek, "Amacımız kimseyi kırmak, üzmek ve dökmek değildir, amacımız birlik ve beraberliktir. Esnafımızı biraraya getirip, sorunlarını çözmek için var gücümüzle çalışacağız" dedi

'Kırıcı değil birleştirici olacağız'
- Kerim TOKSÖZ

Kendisine övgüler yağdıran ALESO Başkanı Nuri Demir'e istifa dilekçesini sunan Duran Şimşek, "Ben de bu seçime başkanımla birlikte çıktım. 3.5 yıllık bir süre geçirdik. Zaman zaman oldu birbirimizle tartıştık ama odamızın içinde tartıştık, yine dışarı çıktığımızda elini öptük ve yolumuza devam ettik. Odamızın içinde tartışmalarımız da şahsi değildi, esnafımız için daha iyi nasıl yaparız, nasıl daha odamızın çıtasını bir tık daha yukarı çıkarırız, onun tartışmasını yaptık. Bu süreç içinde bilerek veya bilmeyerek Başkanımız Nuri Demir ve Yönetim Kurulu'ndaki arkadaşlarımı üzdüysem haklarını helal etmelerini istiyorum. Ben de haklarımı tüm ekip arkadaşlarıma helal ediyorum" dedi. 
"BİR VE BERABER OLACAĞIZ"
Alanya'da 1970 yılında kurulan Esnaf ve Sanatkarlar Odası'nda başkanlık yapıp, hakkın rahmetine kavuşan oda başkanlarını rahmet ve minnetle andığını söyleyen Şimşek, "Bugüne kadar da Esnaf ve Sanatkarlar Odası'nda başkanlık yapıp, yaşamını sürdüren Turan Görgün, Ahmet Sert ve Nuri Demir'e görevlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Onlar varki bu oda ayakta. Bundan sonraki süreçte bizde bir tık daha odayı bir üste çıkarabilmek için ekip arkadaşlarımla Esnaf ve Sanatkarlar Odası'na talip olduğumuzu da  bugün itibariyle açıklıyorum. Umarım Cenab'ı Hak, bu şehre ve bu esnaflara bizi mahçup etmez. En güzel şekilde biz Alanyamıza ve esnaflarımıza hizmet etmek için buradayız. Bu yarışı bu şekilde götüreceğiz. Amacımız kimseyi kırmak, üzmek ve dökmek değildir, amacımız birlik ve beraberliktir. Esnafımızı biraraya getirip, toplayıp ve toparlayıp üyelerimizi tek çatıda birleştirmektir. İki yıllık kötü gidişatla ilgili üyelerimiz için neler yapabileceğimizi de bulup, bu konuda ilgililere çözüm önerilerini sunacağız. Sonuçta biz de Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası olarak köprü görevi gören Sivil Toplum Kuruluşuyuz. Bu çerçevede yapabileceğimizin en iyisini yapmaya çalışacağız."
Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2017, 18:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107