banner84

Merkezde AVM'ye ihtiyaç yok'

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, mahkemenin iptal kararı doğrultusunda yeniden gündeme gelen Konuksever Mahallesi'ne yapılmak istenen AVM'nin görüşüldüğü mecliste "Kent merkezinde Antalya'nın yeni bir AVM'ye ihtiyacı yok. Esnafımıza destek olacak anlayışla sorumluluklarımızı yerine getirmemiz lazım" dedi.

 Merkezde AVM'ye ihtiyaç yok'
 ANTALYA Büyükşehir Belediyesi Mayıs ayı olağan meclisi, Antalya Su ve Atıksu İdaresi (ASAT) Genel Müdürlüğü salonunda, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel başkanlığında toplandı. Toplantıya Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel de katıldı. Mecliste, Konuksever Mahallesi'nde büyüklüğü 150 bin metrekareye ulaşacağı iddia edilen AVM yatırımını imkansız kılan meclis kararına ilişkin Antalya 3'üncü İdare Mahkemesi'nden alınan 'iptal' kararı gündeme geldi. 
SÖZLERİMİN ARKASINDAYIM’
Siyasi parti grupları konu hakkında hukuk görüşü alınarak tekrar değerlendirilmek üzere İmar ve Şehircilik Dairesi'ne gönderilmesini önerdi. Konuksever Mahallesi'nde yapılacak AVM'ye ilişkin gündem ilgili daireye oybirliğiyle iade edildi. CHP'li Meclis üyesi Songül Başkaya, Türel'e 'Antalya'da benim döneminde hiçbir AVM'ye geçit vermeyeceğim' sözlerini hatırlattı ve "Bu sözlerinizin arkasında mısınız?" diye sordu. Türel, "Sonuna kadar arkasındayım. Şahsi kanaatimdir. Dün ne söylediysem bugün de arkasındayım. Meclis başlamadan önce hukukçu arkadaşlarımızla konuyla ilgili toplantı yaptık. Hukuki dayanağın ne olacağı konusunda irdelenmesi lazım. Kent merkezinde Antalya'nın yeni bir AVM'ye ihtiyacı yoktur. Biz esnafımıza destek olacak bir anlayışla sorumluluklarımı yerine getirmemiz lazım" diye konuştu.Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2015, 19:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107