banner84

‘Meselemiz milleti ekmeğe muhtaç etmemek’

SP İlçe Başkanı Sarıca, askıda ekmek kampanyası ile ilgili AK Parti ve MHP’yi eleştirerek, “Bizim meselemiz askıda ekmek değil, vatandaşı askıda ekmeğe muhtaç etmemek” diye konuştu.

‘Meselemiz milleti ekmeğe muhtaç etmemek’

Saadet Partisi (SP) İlçe Başkanı Hüseyin Sarıca, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından başlatılan askıda ekmek kampanyasını eleştirdi. Parti binasında açıklamalarda bulunan Sarıca, önce basın özgürlüğü konusuna değindi. Türkiye’de gazetecilerin yüzde 80’inin sansüre uğradığını aktaran Sarıca, “Türkiye basın özgürlüğünde 128 ülke arasında 107’nci sırada. 2019 yılında 231 gazeteci tutuklanmış. Diğer taraftan televizyonlara cezalar yağıyor, kapatılıyor. Siz onların sesini kestiğiniz takdirde vatandaş, ‘Ben daha iyiyim’ mi diyecek? Hayır” dedi.
“BU BAŞARISIZLIĞIN, ACİZLİĞİN TA KENDİSİ”
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından başlatılan askıda ekmek kampanyasına da değinen Sarıca, “Bu milleti askıda ekmeğe muhtaç hale getiren iktidar ve destekçisi adeta şunu söylüyor. Biz beceremedik. Milleti askıda ekmek durumuna düşürdük. Bu başarısızlığın, acizliğin ta kendisi. Fakirlik bu milletin kaderi değil. Bizim meselemiz askıda ekmek değil, vatandaşı askıda ekmeğe muhtaç etmemektir. Sarayda oturanlar, ‘Fakirliğe sabredin’ diyor. Destekçisi de askıda ekmek dağıtıyor. Bu millet sarayda ejder suyu içenleri affetmeyecek. Bugün pazara gidin bir ejder meyvesinin fiyatı 10 liradan başlar. 6 tane ejder meyvesi ile bir bardak ejder suyu içebiliyorsunuz. Hesabını siz yapın. Sizler yardım edilmiş yoksullar istiyorsunuz. Bizler ise ortadan kaldırılmış yoksulluk istiyoruz” diye konuştu. Sarıca, konuşmasının sonunda Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in tedavilere yanıt vermesinin kendilerini sevindirdiğini ifade ederek, en kısa sürede göreve dönmesini beklediklerini söyledi.

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107