banner84

MHP'de üç isim öne çıkıyor

MHP'de 11 Ocak'ta yapılacak kongre öncesi adaylık için üç isim öne çıkıyor

MHP'de üç isim öne çıkıyor
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Alanya İlçe Teşkilatı'nda 11 Ocak 2015 günü yapılacak kongre öncesi aday arayışları devam ediyor. Kongre sürecinin başında çok sayıda partilinin aday olabileceği konuşulurken, son günlerde üç isim öne çıkmaya başladı. Parti içi kulislerde mevcut yönetimden Mevlüt Zavlak, Hilmi Er ve Yücel Apaydın'dan birisinin veya ikisinin aday olabileceği konuşuluyor. Muhtemel adaylar Zavlak, Er ve Apaydın, üye ve delege bazında yaptıkları çalışmanın yanısıra yeni delege listesi için de bekleyişe geçtiler.
ŞEFİK BAHÇE ADAY GİBİ
Parti içerisinden gelen başka bir bilgiye göre ise Şefik Bahçe'nin yakın çevresine adaylığını ilan ederek çalışmalara başladığı öğrenildi. Seçim bürosu için kendisine yer baktığı belirtilen Bahçe'nin her şartta kongrede yarışabileceğini söylediği ifade ediliyor.
GÖZLER DELEGE LİSTESİNDE
MHP tabanında ve Alanya kamuoyunda adaylarla ilgili meraklı bekleyiş sürerken ilçe kongresinde oy kullanacak 425 delegenin belirlenmesi için çalışmalara hız verildi. 25'i doğal toplam 425 delegenin belirlenmesi için eski ilçe başkanları, mevcut yönetim kurulu üyeleri, meclis üyeleri, mahalle temsilcileri ve partinin ileri gelenlerinden bir komisyon oluşturuldu. Komisyon, Alanya merkez ve mahallelerde 2011 seçimlerinde alınan oya göre delege dağılımı yapacak.
PARTİLİYE EN İYİ ÖDÜL DELEGELİK
Komisyonun, bugüne kadar partiye hizmet etmiş, bayrağını taşımış, teşkilatını sahip çıkmış isimlerden oluşan bir delege yapısı oluşturmak için çalışacağı belirtilirken, partiliye en ödülün kongre delegeliği oldugğu vurgulanıyor. Bunun için parti tabanında partiyi kucaklayıp temsil edecek bir delege listesi yazılması yönünde beklenti oluştu.
Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2014, 12:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa çetin
Mustafa çetin - 5 yıl Önce

Benim adayım er erkişi er olur benim sözüm de bu dur

Salih Demir
Salih Demir - 5 yıl Önce

Benim adayım da Yücel Apaydındır

Hakan ÖZDEMİR
Hakan ÖZDEMİR - 5 yıl Önce

Partiyi ALANYA da en iyi temsil edecek kişi bence Mevlüt ZAVLAK

SIRADAKİ HABER

banner107