banner84

Odalarda aday bolluğu

Alanya'da 10 Meslek Odası'ndan 6'sında 15 aday başkanlık için yarışmaya hazırlanırken, 4 odaya ise aday bulunmuyor.

Odalarda aday bolluğu
- Kerim TOKSÖZ

Alanya'da 1 Ocak-31 Mart tarihleri arasında yapılacak olan Meslek Odaları Genel Kurulu öncesi başkan adayı olmak isteyen isimler bir bir ortaya çıkarak, hem kendilerini tanıtıyorlar, hem de üyelere seçimi kazanmaları halinde yapacakları projeleri tanıtma imkanı buluyorlar. Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası (ALESO) Genel Kurulu öncesi Mevcut Oda Başkanı Nuri Demir adaylığını ilan ederken, Demir'in ardından 4 isim daha aday olduklarını kamuoyuna açıkladılar. 
ALANYA SERT'İ KONUŞUYOR
Demir'in görevi devraldığı eski Oda Başkanı Ahmet Sert de sürpriz yaparak, 'Yarışta varım' derken, Demir ile birlikte çalışma imkanı bulan Harun Gökçe ve Duran Şimşek de adaylıklarını ilan ettiler. ALESO'da adaylık için kamuoyunun nabzını yoklayan Muhammet Acar'da yarışa katılacağını açıkladı. 5 ismin aday olduğu ALESO'dan sonra en çok adayın yarışacağı odalardan birisi de Şoförler Odası. Mevcut Oda Başkanı Ali Akkaya'nın aday olmayacağı Şoförler Odası Genel Kurulu'nda Mehmet Yüksel ile Recep Çalış aday. 
AŞCI VE AKIŞ SÜRPRİZİ
Metal İşleri Odası'nda Kerim Taş'ın yeniden rakibi olmaya hazırlanan Avni Taşçı, hem üyeleri ziyaret ediyor, hem de projelerini açıklıyor. Aşçı, "Bu yarışta Kerim Taş'ı yenip, üyelerimi hizmet ile buluşturacağım" derken, Pazarcılar Odası'nda ise Hasan Yiğit'in en büyük rakibinin Bekir Akış olduğu ifade ediliyor. Seçimi kaybettiği günden buyana üyeleri ziyaret ederek, "Bir kaza yaptık ama yeniden seçimi kazanıp, sizlere hizmet vermek istiyorum' diyen Pazarcılar Odası eski Başkanı Bekir Akış, Okurcalar'dan Gazipaşa'ya kadar her üyesini ziyaret edip, gönül alıyor. 
BACAK-PAŞA YARIŞACAK
Alanya Minibüscüler Odası'nda iki dönemdir başkanlık görevini yürüten Doğan Bacak'a karşı üyeler, Paşa Özkan'a aday olması yönünde baskı yapıyor. Alanya'da taşımalı eğitimin öncü kuruluşundan birisi olan ALMOS A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı yapan Paşa Özkan'ın üyelerden gelen baskılar sonucunda aday olmaya hazırlanıyor. Özkan'ın, 'Üyelerim aday olmamı istiyor. Önümüzdeki günlerde herşeyi arkadaşlarla oturacağız ve konuşacağız. Yapacağımız değerlendirmelerden sonra bir karar vereceğim. Henüz adayım diye ortaya çıkmanın bir anlamı yok. Gelişmelere göre bir yol haritası belirleyeceğiz" dediği öğrenildi.  
AKGÜL YENİDEN SAHAYA İNİYOR
Alanya Elektrikçiler Odası Başkanı Tuğran Sağlamel'e karşı yeniden Mesut Akgül'ün adaylığını ilan etmeye hazırlandığı Alanya'da 10 Meslek Odası'ndan 6'sında seçim heyecanı yaşanırken, 4 odada ise henüz mevcut başkanların karşısına aday çıkmadı. Yeniden aday olmaya hazırlanan Pansiyoncular Odası Başkanı Hüseyin Değirmenci, Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Velittin Yenialp, Kuyumcular Odası Başkanı Hasan Çavuşoğlu ve Mobilyacılar Odası Başkanı Hüseyin Alataş'ın rakibi bulunmuyor. Önümüzdeki günlerde bu 4 odanın mevcut başkanına karşı rakip çıkıp, çıkmayacağı netlik kazanacak.  
Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2017, 08:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107