banner84

Polinikliği Çavuşoğlu açacak

Alanya Devlet Hastanesi Mahmutlar ek hizmet binası Dış İşleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun katılımıyla Pazartesi günü açılacak.

Polinikliği Çavuşoğlu açacak

Alanya Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Tevfik Yazan, Alanya Belediyesi Mahmutlar Ek Hizmet Binası’nın zemin katının Alanya Devlet Hastanesi’ne Semt Polikliniği olarak tahsis edilmesini talep etmişti. Yazan’ın talebi Başkan Yücel tarafından meclis üyelerinin onayına sunulmuş ve geçtiğimiz aylarda yapılan olağan meclis toplantısında Mahmutlar Hizmet Binası’nın Alanya Devlet Hastanesi’ne tahsisi tüm üyelerin kabul oyuyla onaylanmıştı. Bu konuyla ilgili açıklama yapan Alanya Devlet Hastanesi Başhekimi Tevfik Yazan, aynı bir polikliniğinde batı bölgesine yapılması gerektiğini  ifade etmişti.  Başhekim  Yazan, “Yapılacak olan poliklinik elbette ki hastane gibi olmaz ama belli başlı hizmetleri burada da verebileceğiz. O bölgeden gelemeyecek hastalar için çok önemli bir karar. Ayrıca Alanya Devlet Hastanesi’nde de bu yolla yoğunluğun azaltılmasını hedefliyoruz. Hastanede ki yoğunluk azalırsa vatandaşa daha iyi hizmetler sunabileceğiz. Ancak aynı poliklinikten batı bölgesine de yapılması gerekiyor. Bununla ilgili de çalışmalarımızı sürdürüyoruz” demişti.

PAZARTESİ AÇILIYOR
Ek Hizmet Binalarıyla ilgili çalışmaların son aşamaya geldiğini belirten Yazan, “Önümüzdeki Pazartesi günü Mahmutlar Belediye’sinin zemin katında Alanya Devlet Hastanesi Ek Hizmet Binası tamamlanacak ve vatandaşların hizmetine açılacak. Bu binanın açılması ile Alanya Devlet Hastanesi’ndeki yoğunluk azalacak ve o bölgede yaşayan vatandaşlar daha hızlı hizmet alacak" dedi. Açılışa Alanyalı Dış İşleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun da katılması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2015, 19:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107