banner84

Portakal büfe krizi

Alanya Belediyespor Kulübü tarafından Alanya Öğretmenevi karşısındaki sahil yolu üzerine ticari amaçla konulan portakal suyu satış büfesi, Antalya Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından kaldırıldı.

Portakal büfe krizi
ALANYA Belediyesi ile Antalya Büyükşehir Belediyesi arasında, 30 Mart Yerel Seçimleri’nde yürürlüğe giren Büyükşehir Yasası ile başlayan yetki karmaşası gün geçtikçe büyümeye devam ediyor. Alanya Belediyespor Kulübü tarafından şehrin batı çıkışı yolu üzerindeki Alanya Öğretmenevi karşısında bulunan sahil yolu üzerine konulan portakal suyu satış büfesi, yolun sorumluluğunu 1 Ocak 2015 tarihinde devralan Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından kaldırıldı. Büyükşehir Belediyesi Zabıta Birimi, sabah erken saatlerde bölgeye gelerek, yasal izni olmadığı gerekçesiyle büfeyi kaldıracaklarını beyan etti. Bunun üzerine bölgeye gelen Alanya Belediyespor Kulübü Başkanı Mehmet Erken, büfeyi belediyenin vinci ile kaldırtarak Damlataş'ta bulunan, Adnan ve Murat Sipahioğlu kardeşlere ait Sultan Sipahi Otel'in önüne koydurdu.
‘BİZE HİÇBİR TEBLİGAT YAPILMADI’
Bu duruma isyan eden Mehmet Erken, kendilerine bu durumun önceden bildirilmesi gerektiğini belirtirken, "Bize ne bir tebligat ne de bir uyarı gönderildi. Sabah erkenden gelip büfeyi kaldırmak istediler. Gerekçe olarak da büfenin Büyükşehir sınırında olduğunu söylediler. Biz Büyükşehir sınırlarını biliyoruz ve gözetiyoruz. Büyükşehir'in aldığı karar gereği yolun 35 metresi onlara ait ama biz büfeyi 46'ıncı metreye koyduk. Buna rağmen büfeyi kaldırmamız istendi. Biz de sırf sorun çıkmasın diye kendi isteğimiz ile büfeyi kaldırıp Alanya Belediyesi sınırında bulunan Damlataş Sultan Sipahi Otel önüne koyduk" dedi. Alanya Belediyesi ile Antalya Büyükşehir Belediyesi arasındaki ilk sürtüşme, 2014’ün Nisan ayında yaşanmış, Belediye Başkan Yardımcısı Adem Er’in kullandığı makam otomobili, Büyükşehir’in talebi ve Antalya Valiliği’nin emriyle, bir çekiciye konularak Antalya’ya gönderilmişti. 
‘İÇİMİZDEKİ ANTALYALILAR’ DEMİŞTİ
İkinci sürtüşme ise 30 Mart 2014 tarihi itibariyle yürürlüğe giren Büyükşehir Yasası kapsamında kapılarına kilit vurulan belde belediye binalarının bazılarının “Eğitim kurumu haline getirilecek” gerekçesiyle Alanya Belediyesi’nden alınarak Büyükşehir Alanya Koordinasyon Hizmet Birimi’ne verilmesiyle yaşanmış, son olarak eni 25 metreden geniş cadde ve bulvarların da alınması üzerine bir açıklama yapan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Büyükşehir Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney ve ekibini ima ederek, “İçimizdeki Antalyalılar var olduğu sürece bu çekişme hiç bitmez” demişti.

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2015, 19:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
isci dayanismasi
isci dayanismasi - 7 yıl Önce

Iki belediye arasındaki anlasmazligin faturası stand sahibi işçi kardeşimize kesildi insanların emeklerini hiçe saymak bu kadar basit olmamalı kardeşim sende bu işin peşini bırakma emeğine sahip çık..

SIRADAKİ HABER

banner107