banner84

Sena Nur Çelik; 'AK Parti çağ atlattı'

Seçim çalışmalarını sürdüren AK Parti Antalya Milletvekili Adayı Sena Nur Çelik, AK Parti’nin bugüne kadar yaptığı birçok proje ile Türkiye’ye çağ atlattığını söyledi

Sena Nur Çelik; 'AK Parti çağ atlattı'
AK Parti Antalya Milletvekili Adayı Sena Nur Çelik, Gazipaşa İlçesi’ndeki programını Çimenbağ, Üçkonak ve Esenpınar’da mahalle toplantıları ve ev ziyaretiyle sürdürdü. Katıldığı ziyaretlerde mahalle mahalle dolaşıp halkın sorunlarını ve taleplerini dinleyen Çelik, AK Parti’nin bugüne kadar yaptığı birçok proje ile Türkiye’ye çağ atlattığını söyledi. Gazipaşa’da yapılan yatırımlardan da söz eden Çelik, “Gazipaşa’da bir tane devlet hastanesi var. Yetersiz olduğu için ikincisi yapılıyor. 75 yataklı Gazipaşa Devlet Hastanesi bitmek üzere. Yine ulaşım konusunda birçok çalışmamız var. 81 km olan Alanya- Gazipaşa yolunun 63 kilometresi bölünmüş yol olarak tamamlanarak hizmete açıldı. Kalan kısmı 2016 yılında tamamlamayı hedefliyoruz. Dirgah Limanı ve Balıkçı Barınağı ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Gökçeler Barajı’nın yapımına başlandı. 2009 yılında açtığımız Gazipaşa Havaalanı'nın bölgeye ekonomik olarak katkısı tartışılmaz. Burada pist uzatma çalışmaları devam ediyor. Hedefimiz yolcu kapasitesini bu sene 1 milyona, önümüzdeki sene bir buçuk milyona çıkartarak turizmi canlandırmak” diye konuştu.
Ziyaretleri sırasında İstiklal Mahallesi’nde Kaplan Ailesi’nin evine konuk olan Çelik,  kadınların yoğun katılımıyla gerçekleşen ev toplantısında AK Parti hükümetinin kadınlara yönelik çalışmalarını anlattı. Sena Nur Çelik, AK Parti’nin 2002’den bu güne kadar kadının toplum hayatındaki hak ettiği konuma ulaşması için çok önemli düzenlemeler hayata geçirdiğini belirtti. 2010 referandumu ile birlikte kadınlara pozitif ayrımcılık uygulamasının anayasa hükmü haline getirdiğini hatırlatan Çelik, kadın istihdamını arttıracak çalışmaları anlattı. Sena Nur Çelik, AK Parti’nin çalışan annelerin hayatını kolaylaştırıcı birçok yenilik yaptığını ve hayatın her anlamında kadınların hak ettiği değere kavuşması için çalışacaklarını söyledi.
BABA OCAĞINI ZİYARET ETTİ
AK Parti'nin Antalya'dan en genç milletvekili adayı olan Sena Nur Çelik, Alanya'nın İsbatlı Mahallesi'nde yaşayan 103 yaşındaki babaannesi Ümmühan Çelik'in evine giderek hem elini öptü hem de Anneler Günü'nü kutladı. AK Parti milletvekili adayı Çelik'i kardeşleri Muhammet ve Zülal de baba ocağında eşlik ederek hep birlikte hayır duasını aldılar. 
Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2015, 19:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107