banner84

Subaşı; 'Bu gemi su alıyor'

Antalya Bağımsız Milletvekili Adayı Hasan Subaşı, ülkenin tek bir kişinin iradesine teslim edildiğini belirterek, "Bu gemi su alıyor, bu gemi böyle gitmez" dedi

Subaşı; 'Bu gemi su alıyor'
lk olarak kuruluşuna katkı verdiği Yeşil Antalya Sanayi Sitesi’ne giden Hasan Subaşı, burada Yeşil Antalya Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı İbrahim Tetik tarafından karşılandı. Burada yapılan toplantıya Hurdacılar Odası Başkanı Osman Sefa, Başkan Yardımcısı Hüseyin Yetim, Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf İncegül, Tamirciler Odası Başkanı Osman Koru, Akdeniz Motor Yenilemenin sahibi Süleyman Ezal, Hüseyin Yetim, Kerim Arıkan ve Ergül Sefalı katıldı.
Sanayi sitesindeki toplantıda konuşma yapan Yeşil Antalya Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı İbrahim Tetik Hasan Subaşı’nın bu sanayi sitesinin yapımında çok önemli katkılarının olduğunu ifade ederek, “Başkanımızın bizim için yaptığı hizmetleri inkâr edemeyiz. Burada hepimiz iş yeri sahibi isek Başkanımızın çok önemli katkıları vardır” dedi.
Bütün sanayi esnafının sayısının bugün 5 binin üzerine ulaştığını belirten Subaşı, “Bütün sanayi sitesini gezmem mümkün değil. Bu nedenle sanayi esnafı kardeşlerime sizlerin aracılığı ile mesajlarımı iletiyorum” şeklinde konuştu.
Türkiye’nin ve siyasetin zor günlerden geçtiğini belirten Subaşı, “Ülkemizde eğitimden ekonomiye, sosyal yaşamdan adalete kadar pek çok alanda önemli sorunlarla karşı karşıyayız. Türkiye’de tek liderin dışında söz söyleyebilen kalmadı. Siyaset hastalıklı, marazlı bir hal aldı. Siyasetin temel amacı ortak aklı aramaktır. Fakat günümüzde ortak aklı aramak mümkün değildir. Ülke tek bir kişinin iradesine teslim edilmiştir. Bu gemi böyle gitmez. Ülkenin, temiz, dürüst ve deneyimli siyasetçiye ihtiyacı vardır. Siyasetçiler yanlışa tepki koyamıyorsa, bu ülke selamete çıkmaz. Siyasette ortaya çıkan bu tıkanıklık mutlaka aşılmalıdır. Bu da ancak deneyimli ve cesur siyasetçilerle mümkündür” dedi.
Antalya’nın kendisine görev vermesi halinde çok güçlü bir temsil yetkisine sahip olacağını ifade eden Antalya Bağımsız Milletvekili Adayı Hasan Subaşı, “Antalyalı hemşerilerim bana yetki verirse, Antalya’yı mecliste çok güçlü bir biçimde temsil ederim. Gücümü bağımsızlığımdan alırım. Diğer milletvekili arkadaşlarımız partilere bağlı oldukları için ve parti disiplini gereği, her konuyu diledikleri gibi gündeme taşıyamazlar. Gemi su alıyor. Böyle giderse ülke karaya oturur. Hem Antalya’nın hem de Türkiye’nin önünde çok önemli sorunlar vardır. Bu sorunların çözümü konusunda güçlü bir aktör olarak görev yaparım. Partilerin silkinmesine yol açar, 'kral çıplak' demek gerekiyorsa, biz deriz. Siyasetin seçeneklerini ortaya koyarız. Devlet yönetimi, devlet adamı olmadan olmaz” şeklinde konuştu.
Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2015, 19:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107