banner129

Taban 'Berberoğlu' diyor

AK Parti tabanı, disiplinli ve uyumlu bir çalışma ortamı yakaladıkları Mustafa Berberoğlu'nun yeniden İlçe Başkanlığı'na aday olmasını istiyor. Alanya'daki 102 mahalle başkanı ve delegeler, Berberoğlu'nu bırakmak istemiyor

Taban 'Berberoğlu' diyor
Alanya'da 2014 yılının Haziran ayında Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Merkezi'nin onayıyla İlçe Başkanlığı görevine atanan Mustafa Berberoğlu, bu sürede Alanya'da hem partililerle, hem de şehirde seçmenlerle disiplinli ve uyumlu bir çalışma ortamı yakaladı. 2014'ün Haziran ayında 58 bin oy ile devraldığı AK Parti'de disiplinli ve başarılı bir çalışma yaparak, bu oyu 80 bine çıkaran Mustafa Berberoğlu'nun önümüzdeki aylarda yapılacak olan İlçe Kongresi'nde yeniden aday olup, olmayacağına ilişkin bir karar vermedi. 
"GÖREV İSTEMEM AMA VERİLEN GÖREVDEN DE KAÇMAM" 
Berberoğlu, 'Partimde görev istenmez verilir. Ben 2014'ün Haziran ayında da İlçe Başkanlığı görevine talip olmadım, Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu'nun ricası, Genel Merkezimizin de onayıyla İlçe Başkanlığı görevi bana verildi. Görevde bulunduğum 3 yıllık sürede partim adına güzel çalışmalara imza attığımı düşünüyorum. İlçe Kongresi'nde yeniden aday olmam istenirse görevden kaçmam. Ben partimden bu konuda görev istemem ama bir görev tebliğ edilirse de her zaman Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu'nun ve Genel Merkezimizin emrindeyim" dedi. 
ORTAK DEKLARASYON YAYINLAYACAKLAR
Berberoğlu, "Görev istemem ama verilirse kaçmam' diyor ama parti tabanı, yeniden Mustafa Berberoğlu'nun İlçe Başkanı olmasını istiyor. Alanya'da 102 mahalle başkanının ve partili delegeler, Berberoğlu'nun da İlçe Kongresi'nde yeniden aday olmasını yönünde ortak karara vardı. Partililerin önümüzdeki günlerde de Berberoğlu'na, 'Yanındayız' diyecekleri ve bu konuda ortak deklarasyon yayınlamaya hazırlandıkları da öğrenildi. Berberoğlu'nun ise bu konuda partililerin ortak çağrısına nasıl bir karşılık vereceği ise merak konusu. 
Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2017, 07:15
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107