banner84

Takavut, "Alanya İl olmayı hak ediyor"

Alanya'nın 294 bin nüfusa sahip olduğunu söyleyen CHP İlçe Başkanı Takavut, "Alanyamız, Türkiye'deki 22 İl'i geçiyorsa, İl'i hak ediyor. Alanya'nın bu hakkı siyaset malzemesi yapılmadan teslim edilmeli" dedi

Takavut, "Alanya İl olmayı hak ediyor"
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Alanya İlçe Yönetim Kurulu'nun haftalık olağan toplantısı bugün parti binasında gerçekleştirdi. TUİK'in 206 yılı adrese dayalı resmi kayıtlarını açıkladığını belirten CHP İlçe Başkanı Ali Takavüt, "Buna göre Alanya'mızın nüfusu 294 bin 558. Baktığımız zaman Türkiye'de Alanya 22 tane ili geride bırakmış. Artık Alanya il olmayı çoktan hak etmiş. Buradan çağrı yapıyoruz. Lütfen siyasiler Alanya'nın il olma konusunu siyasi malzeme olarak kullanmasınlar. Biran önce ellerinde ki yetkileri kullanarak Alanya'ya yeni plakasını versinler" dedi. 
'ÜLKENİN SORUNU BAŞKANLIK SİSTEMİ DEĞİL'
Takavüt, "Ficht Türkiye'nin notunu düşürerek Türkiye'ye yatırım yapılamaz kararını tescilledi. Türkiye'ye yatırım yapmak isteyenler artık ülkeye kolay kolay gelmeyecekleri gibi Türkiye'ye içerisinde bulunan ve yatırım yapmak isteyen kişilerde bu durumda yavaş yavaş ülkeyi terk edecek anlamına geliyor bu. Yani böyle bir çağrı yapıyor Fitch. Ekonomik veriler çok kötü. İşsizlik hatsafhada. Terörizm almış başını gidiyor dur diyen yok. Ama bir başkanlık sistemidir ülkede sürekli konuşuluyor. Ülkenin ilk sorunu ekonomi, işsizlik ve terördür.
'CHP OLARAK DESTEK VERİYORUZ'
Geçen gün ALKÜ Rektörümüzü ziyaret etmiştik. Kendisi bize Alanya'nın batısına da bir devlet hastanesi yapılacağından bahsetti. Alanya'nın batısında bir devlet hastanesinin kurulmasında Alanya için çok büyük yarar var. Çünkü Alanya coğrafi olarak çok geniş bir zemine oturmuş. Bizde destek veriyoruz.
'OTOBÜSLER KİMLERE SATILIYOR?'
Gündemde olan bir diğer konu ise Halk otobüsleri ve sahillerde ki büfeler. Arkadaşlar halk otobüsüyle ilgili sıkıntıları geçtiğimiz yıllarda alanya çok yaşadı. Şimdi halk otobüslerinin el değiştirdiğini duyuyoruz. Ne derece doğru onu da bilmiyorum. Eğer doğruysa neden değişiyor?, kimlere veriliyor? bununla ilgili araştırma yapılıyor mu? yoksa parası olupta parayı basıp satın mı alıyorlar. Bu konu ile ilgili yetkilileri uyarıyorum. bu konu Alanya için çok önemlidir. Çünkü Alanya bir turizm kentidir. 
'BÜFELER ALTİD'E VERİLSİN'
Ayrıca bilindiği üzere sahillerde büfe olayları var. Bunlar birer rant merkezi haline gelmiş. Daha önce Büyükşehir Belediyesi tarafından alınan ve onlara verilen büfelerin ihaleleri yapıldı ve bu ihalelere kimlerin girdiği belli değildi. İhalelerde 15 bin TL'lik büfeye 200 bin TL verip aldılar sonra da iptal ettiler. Şuanda da kimlerin kullandığı belli değil. Aldığımız duyumlara göre Alanya Kaymakamlığı'na verildiği söyleniyor. Kaymakamlığında nasıl dağıtacağını bilmiyoruz. Bizim CHP olarak önerimiz bilindiği gibi Alanya'da ALTİD var. Çok güçlü ve saygın bir dernek. ALTİD daha önce bu büfelerin herşeyini yaparken hiç bir sorun yok. Bu büfelerin tekrar ALTİD'e verilmesi ve hem güvenlik sorununun kontrol altına alınması Alanya turizmine kazanç sağlayacaktır.
'DEVLETİ TEMSİL EDİN, HÜKÜMETİ DEĞİL'
Basından izlediğimiz kadarıyla artık Kaymakamlar, Hakimler, Savcılar,Rektörlerin hepsi birer evetçi olmuşlar ve çıkıp evet kampanyası yapıyorlar. Bu kişiler birer devleti temsil eden kişilerdir. Hükümeti değil. Ama siz çıkıp evet oylaması diye çıkış yapıyorsanız ve halk arasında böyle bir imaj uyandırıyorsanız bu olmuyor. Bu konuda hassasiyet gösterirler diye düşünüyorum.
'DİRSEK TEMASI KURARIZ'
Referandumda hayır oyu kullancaklarını açıklayan Saadet Partisi ile ortak çalışma yapıp yapmayacakları ile ilgili soruya da cevap veren Takavüt, "Biz sivil toplum kuruşları ve sendikalar bir platform oluşturuyorlar. Bizde CHP olarak bu platformlara destek veriyoruz. Saadet Partisi ile elbette ki dirsek temasımız olur ama doğrudan doğruya tek bir bayrak altında çalışma olmaz. Onlarında kendilerine göre anlatış tarzı var. Bizimde bir anlayış tarzımız var. Ama hedef olarak varacağımız nokta aynı olduğu için çalışmalar yapacağız. Buradan tüm alanyalı heöşehrilerimize çağrı yapıyorum. Siyasi görüşünüz ne olursa olsun, oyunuzu yine ileride bağlı olduğunuz siyasi partiye verebilirsiniz ama bu bir siyasi parti oylaması değil, ülkenin geleceğinin oylaması olduğu için sizlerin hepinizi hayır demeye ve hayır oyu kullanmaya çağırıyorum" 
Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2017, 18:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107