banner84

 'Tebligat gelmedi'

Görevden alınmasıyla ilgili konuşan İYİ Parti İlçe Başkanı Yücel Apaydın, bu konuda kendilerine ulaşan bir bilgi bulunmadığını söyledi. Apaydın bunları söylerken odadaki toplantı masası ve duvarlardaki özel fotoğrafların ise toplandığı görüldü.

 'Tebligat gelmedi'

İYİ Parti Genel Merkezi tarafından delege seçim sürecinde yaşanan olaylar nedeniyle ilçe başkanlığı görevinden alındığı öne sürülen Yücel Apaydın, iddialara yanıt verdi. Kendisine tebligatın ulaşmadığını söyleyen Apaydın, "Henüz bir tebligat yok. Ben de sizin kadar biliyorum. Hatta sizin kadar ilgilenmediğim için dedikoduları da takip etmiyorum” dedi.

'KOLTUĞA YAPIŞMAK GİBİ BİR DERDİMİZ YOK'
İl Başkanı ile görüşüp görüşmediği sorulan Apaydın, “İl Başkanı ile görüştük. Her gün görüşüyoruz. Bu tür dedikodular var. O da dedikoduları biliyor. Biz burada partimizin kavgayla, dövüşle gündeme oturmaması için bir inisiyatif aldık. Bunun neticesi zaten doğaldır. Öyle koltuğa yapışmaya çalışmak gibi bir derdimiz yok” diye konuştu.
'BAŞARILI OLDUK'
Genel merkezden olumsuz bir sonuç gelmesi durumunda bundan sonraki sürecin nasıl işleyeceği sorulan Apaydın, “Bundan sonraki süreç nasıl işler biz onu bilmiyoruz. Bir atama yapılır. Parti kongreye götürülür. Kongrede kazanan çıkarsa İYİ Parti’nin ilçe başkanı olmaya devam eder. Biz bir taban hareketi olsun diye teşkilatçılık yapmaya çalıştık. Yukarıya dönük siyaset yapmadık. Hiyerarşik yapı içerisinde üstlerimize birileri gibi yalakalık yaparak ya da sürekli dosyalar götürerek bu işi yapmadık. Tabanla siyaseti yapmaya çalıştık. Bunda da gerçekten başarılı olduğumuzu düşünüyorum. Çünkü bugün Alanya’nın bütün mahallelerinde ve şehir merkezinde örgütlü bir yapımız oluştu. Bu da bizim tabana yaptığımız siyasi çalışmaların neticesinde diye düşünüyorum. Biz inandığımız doğrultuda çalışmaya ve yaşamaya devam edeceğiz. 
'GENİŞ KİTLEYE HAKİMİZ'
Milletimiz, içinde bulunduğumuz yapı için doğrusu, hayırlısı neyse, neye inanıyorsak, onu yapmaya devam edeceğiz. Hiç kimseden icazet, emir almadan işlerimizi yapacağız.  Hiyerarşik yapı içerisinde teşkilata tabi olarak işlerimizi yaparız. Birilerinin kumandasıyla, birilerinin adamı olarak bu işleri yapmayacağız. Bizim verdiğimiz mücadele aslında atandığımız günlerden beri bu tür yerlere gelen insanları yönetmeye çalışan, bunlara kumanda etmeye çalışan yapılara karşı verdiğimiz mücadelede duruş vardı. Biz o mücadelenin neticesinde geniş bir kitleye hakim olduk. Geniş bir kitle İYİ Parti’yi biliyor ve Alanya ölçeğinde kendisini İYİ Parti’li olarak görüyor. Partileri dışarıdan yönetmeye çalışan zihniyetlere karşı duruşumuzu her zaman devam ettireceğiz” ifadelerini kullandı.
GEÇEN HAFTA GÖREVDEN ALINACAKTI
Apaydın’ın iddiaya göre geçen hafta Perşembe günü görevden alınacağı ancak İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in yoğunluğu nedeniyle bu sürecin bu haftaya sarktığı iler sürüldü.
ARIKAN ATANDI
Apaydın’ın görevden alınması ile yerine kimin geçeceği parti kulislerinde çok konuşuldu. Görevden alma sonrası eski il başkan yardımcısı Alper Arıkan’ın partiyi kongreye götürmesi için genel merkez tarafından atandığı öğrenildi. -Özgür YILMAZ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107