banner84

Toklu yeniden başkan

Yönetiminde yaptığı revizyon sonrası oluşturduğu liste ile yola devam etme kararı alan AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Toklu yeniden başkan seçildi.

Toklu yeniden başkan

Toklu, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın hedef çizdiği 2023, 2053 ve 2071 hedefi için Alanya'da çalışacağız” dedi.

AK Parti İlçe Teşkilatı'nın 7. Olağan Kongresi gerçekleştirildi. Alanya Açık Hava Tiyatrosu'nda düzenlenen ve İlçe Başkanı Mustafa Toklu'nun tek aday olduğu kongreye AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, AK Parti Antalya milletvekilleri Tuğba Vural Çokal, İbrahim Aydın, Mustafa Köse, Kemal Çelik, Atay Uslu, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, MHP İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan, CHP İlçe Başkanı Coşkun KARADAĞ, Sarıveliler Belediye Başkanı Gelecek Partili Halil Kulak, MÜSİAD Alanya Şube Başkanı Mustafa Durusoy, STK temsilcileri ve partililer katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kongrede sonra divan oluşturuldu. Kongrede divan başkanlığını AK Parti 22. ve 24. Dönem Burdur  Milletvekili Alim Tunç yaptı.

"GÖREV SÜREMİZDE ALANYA'YA SAHİP ÇIKTIK"

Kongrenin açılış konuşmasını yapan AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Toklu, "2017'deki kongredeki kalabalığı, şevki görmek isterdik ama tüm dünyada etkisini gösteren pandemi nedeniyle kısıtlı bir şekilde kongremizi gerçekleştireceğiz. Bizler saha çalışmasında gördük ki kongreye gelemeyenlerin gönlü burada. 2017'de göreve geldiğimizde başladığımız çalışmaları bugün buraya kadar getirdik. Bugüne kadar ana kademe teşkilat,  meclis üyeleri, kadın kolları, gençlik kolları ile Alanya'yı karış karış taradık. En önemlisi de halkımızın gönlüne girmek için çalıştık. 2018'de seçimde bunun karşılığını aldık. 2019'da Cumhur İttifakı'nın ruhu içerisinde adayımızla omuz omuza çalıştık. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın hedef çizdiği 2023, 2053 ve 2071 hedefi için Alanya'da çalışacağız. AK Parti'de kongreler nöbet değişimidir. Görev süremiz boyunca güzel işlere imza attığımız arkadaşlara can-ı gönülden teşekkür ediyorum. Bu davada koltuk sevdası yok. Hizmet yarışı var. Teşkilat olarak şehrimize hizmet etmenin gururumu yaşıyoruz. Bizler ilçemiz için yapılan projelerin içinde olduk. Alanya'ya sahip çıktık. Çıkmaya da devam edeceğiz" dedi.

"BU DÖNEM ÇİVİ ÇAKILMAYAN BÜYÜKŞEHİRİ 2024'TE  ALACAĞIZ"

AK Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş’ta, "Bizim tüm kongrelerimiz bayram havasında geçer. Partimiz ilk kurulduğunda yüzde 21 olan oy oranı yüzde 47'ye geldi. İnşallah 2024'te büyükşehir belediyesini sizlerin gayretleriyle kazanacağız. Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek hasta. Kendisine geçmiş olsun diyoruz. Büyükşehiri niye istiyoruz?  Bir buçuk yıl oldu. Büyükşehir belediyesi bir tane çivi çakılmadı. Yaptıkları işçileri işten çıkarmak, suya yüzde 54 zam yapmak ve demagoji yapmak. Alanya'ya hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu millet kimi seçeceğini çok iyi biliyor. Burada çok başarılı bir ilçe başkanımız var. Toklu'ya başarılar diliyorum" diye konuştu.

"SİZİN EMRİNİZDEYİZ"

Kongreye katılan milletvekilleri adına konuşan İbrahim Aydın ise,  "Alanya bir okul. 3 yıl önce de güzeldi. 18 yıllık iktidarımızda vaadedilenlerin tamamı gerçekleştirildi. Burada Gezi Olayları'ndan başlayıp ülkemiz birçok cephede savaştı. 2015'te Cumhur İttifakı kuruldu. Biz dimdik ayakta duracağız. Erdoğan ve Devlet Bahçeli ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile beraber sizlerin emrindeyiz" ifadelerini kullandı.

"ESKİ YENİ AYRIMI YOK,  TRENDEN İNMEYENLE DEVAM EDECEĞİZ"

Kongreye telekonferansla katılan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ise, "Gönül isterdi ki orada olalım. Alanya'da ara ara gelip toplantılar yaptık ama pandemi sürecinde teşkilatlarımızla bir araya gelemedik. Sizleri çok özledim. 18 yıldır sizler ve Erdoğan öncülüğünde  Antalya ve Alanya'mıza güzel hizmetlerimiz oldu. Ankara'da Antalya'ya hizmetlerin gelmesi için milletvekillerimiz gayretleri var. Kongreler her zaman yenilenme ve tazelenmedir. Alanya'da bu yenilenmeyi her zaman gördüm. Alanya'da vefa duygusunu her zaman güçlü bir şekilde yaşıyoruz, yaşatıyoruz. Trenden inmeyen arkadaşlarımızla birlikte yola devam ediyoruz, devam edeceğiz. Buradan özellikle kadın kollarına özellikle teşekkür ediyorum. Teşkilata enerji katıyorlar. Yine gençlere teşekkür ediyorum. İlçe teşkilatı Toklu başkanlığında çok güzel çalışmalar yaptı. İlçe teşkilatı onun başkanlığında yola devam etmesi için teveccüh gösterdi. Ben de bu teveccühe haddim olmayarak katılmak istiyorum. Teşkilat tüm Alanya'yı kucaklayacaktır. Toklu'ya çalışmalarımda başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın videolu mesajının kongredekilerle paylaşılmasının ardından teşkilatın bugüne kadar yaptığı faaliyetler video eşliğinde sunuldu. Sonra gelir-gider ve hesap raporu okundu. Daha sonra ilçe teşkilatının yönetim kurulundaki isimler tek tek açıklanarak sahneye davet edildi. Oy kullanma işleminin ardından partinin kongresi sona erdi.

AK PARTİ’NİN YÖNETİM KURULU ÜYELERİ

Mustafa Toklu

Arif Yeni

Ahmet Kumaş

Alaaddin Işık

Ali Kızıltaş

Ahmet Çağlar

Baran Demiral

Bilal Gömeç

Celil Topal

Faruk Bacaksızoğlu

Fatma Anılgan

Ferit Yücel Ergün

Halil İbrahim Toprak

Hasan Sipahioğlu

Hüseyin Uçkaya

İffet Kan

İlyas Yılmaz

Kübra Kepenek

Mehmet Ali Çekiç

Mehmet Şarani Tavlı

Mehmet Yıldırım

Mustafa Şenli

Ömer Faruk Kadıoğlu

Recep Kurt

Sabri Tos

Şerafettin Oktay

Şükran Çalık

Şükrü Cimrin

Şükrü Müftüoğlu

Yakup Uysal

YEDEK YÖNETİM KURULU

Mehmet Yenialp

Osman Hacıhasanoğlu

Bekir Uyar

Hüseyin Sandal

Müjde Müge Öztekin

Gonca Kaçmar

Fahrettin Ünal

Ahmet Özyiğit

Veysi Karakuyun

Süleyman Hilmi Özdemir

Hacı Şahin

Dilek Özen

Mehmet Mercan

Salih İnci

 Mehmet Doğan

ASİL İL DELEGELERİ

Mustafa Toklu

Cemal Yeniacun

Gülay Güvenç

Abdulkahar Demir

Adnan Yavuz

Ahmet Çağlar

Ahmet Çetin Baba

Ahmet Dayanç

Alaaddin Işık

Ali Avara

Ali Büyükkorkmaz

Ali İhsan Gökçe

Ali Rıza Kayacı

Alper Birer

Arif Tok

Bilal Azak

Bilal Gömeç

Celil Topal

Emin Hatipoğlu

Erkan Cebeci

Fatih Barcın

Halil Başaran

Halil İbrahim Toprak

Haluk Şentürk

Harun Gökçe

Hasan Sipahioğlu

Hasan Sipahioğlu

Hayri Çavuşoğlu

Hüseyin Enver Görgülü

Hüseyin Güney

Hüseyin Uçkaya

İlyas Yılmaz

Kerim Başkaptan

M. Adem Birer

Mahmut Kaplan

Mehmet Ali Kiriş

Mehmet Nuri Yiğit

Mehmet Şahin

Mehmet Şarani Tavlı

Mehmet Şenli

Mehmet Yenialp

Meliha Aras Erdoğan

Muammer Özbudak

Musa Yaman

Mustafa Aras

Mustafa Berberoğlu

Mustafa Görgülü

Mustafa Karagöz

Mustafa Kemal Tongur

Mustafa Şenli

Mustafa Yılmaz

Muzaffer Barcın

Nazmi Taş

Necati Yıldırım

Nimet Küçükyılmaz

Nurettin Uludağ

Osman Hacıhasanoğlu

Oya Diler

Özay Arslan

Resul Bülbül

Sabri Tos

Serdar Sönmez

Süleyman Yaman

Şerafettin Oktay

Şeyhmus Kadıoğlu

Şükrü Yavuz

Yaşar Arıkan

Yılmaz İçmen

Yusuf Akdemir

Yusuf Yur

Yüksel Demirel

Yüksel Kaya

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2020, 21:08
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107