banner84

Tosmurlular pazar günü muhtarını seçecek

Tosmur'da 5 bin 918 seçmen pazar günü Fatma Özmüftüoğlu Okulu'nda yapılacak ara seçimle kendilerini yönetecek muhtarı seçecekler

Tosmurlular pazar günü muhtarını seçecek
- Kerim TOKSÖZ

Tosmur'da 2014 yılının Mart ayında Mahalle Muhtarlığına seçilen Feyzullah Akar'ın bir ceza nedeniyle muhtarlığının düşmesinin ardından İlçe Seçim Kurulu (İSK), pazar günü yeniden ara seçim yapacak. Tosmur'da 5 bin 918 seçmenin oy kullanacağı ara seçimde İSK, 16 sandık kuracak. Tosmur Fatma Özmüftüoğlu Okulu'nda yapılacak ara seçimde Muhtar Vekili Eşref Şimşek, İsa Akar, Yakup Gündoğan ve Zafer Gürel, seçmenlerden kendilerine yetki vermesini isteyecekler. 
MUHTARLIĞA İLGİ BÜYÜK
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın büyük önem verdiği muhtarların aylık maaşı 1400 TL. Erdoğan'ın son açıklamasıyla birlikte muhtarların aylık Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) primlerini de artık devlet karşılayacak. Böylece bir mahallede görev yapan muhtar, hem 1400 TL maaş alacak, hem de neredeyse 700 TL'yi bulan sigortasını devlet karşılamış olacak. Böylece devlet her muhtara aylık 2100 TL'lik bütçe ayırmış olacak. Hal böyle olunca da geçmişte kimsenin yapmak istemediği muhtarlık görevine de her geçen gün ilgi artıyor. 
Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2017, 17:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107