banner84

Türel insanlık dersi verdi

AB’nin Brüksel’de düzenlediği toplantıda konuşan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı, Avrupalıların mülteciler için yapılan çalışmalardan insanlık dersi almaları gerektiğini söyledi

Türel insanlık dersi verdi
Avrupa Birliği (AB) Bölgeler Komitesi Türkiye Çalışma Grubu, Genişleme Günü kapsamında Brüksel'de 'Yerel Yönetimlerin Güçlendirilmesi' konulu düzenlenen etkinlikte Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, insanlık dersi verdi. Türel, Avrupalıların mülteciler için Türkiye'nin yaptığı insanlıktan ders almaları gerektiğini söyledi.
BİZDEN DERS ALSINLAR
Avrupa Konseyi Bölgeler Komitesi Türkiye ile İlişkiler Çalışma Grubu'nun 19. Toplantısı'na katılan Türel, toplantıda en çok merak edilen konunun mülteciler olduğunu belirtti. Belediyelerin bu konuda çok önemli adımlar attığını ifade eden Başkan Türel, "Avrupalılara bunları örnek olarak gösteriyoruz ki belki bizim yaptığımız bu insanlık görevinden ders alırlar, onlar da üzerlerine düşen görevi layıkıyla yaparlar" diye konuştu.
BÜTÇELER 12,5 KAT ARTTI
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, 16 Nisan halkoylamasından sonra belediyelerin güçlendirilmesi için yapılacak çalışmaları Avrupa Konseyi'nde anlattı. Türel, Türkiye'nin yerel yönetimlerde çok büyük mesafeler kat ettiğini belirtti. Geçmişte belediye başkanlarının kent dışına çıkışının vali iznine bağlı olduğunu söyleyen Türel, "Türkiye, özellikle yerel yönetimlere ayırmış olduğu kaynaklar itibariyle 2002'den bu yana tam 12,5 kat bütçesini artırdı. Bu çok önemli bir rakam. Bu kaynaklarla, hem alt yapı hem de üst yapıda yerel yönetimlerimiz sosyal belediyecilik adına çok önemli hizmetleri ortaya koyuyor" dedi
4 BELEDİYE TEMSİL ETTİ
Etkinliğe Türkiye'nin AB Daimi Temsilcisi Büyükelçi Faruk Kaymakcı'nın yanı sıra Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili ve Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Besim Müftüoğlu konuşmacı olarak katıldı. Başkanlar konuşmalarında, yerel yönetimlerin güçlendirilmesi konusunda görüşlerini dile getirerek, tecrübelerini paylaştı.

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2017, 18:29
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107