banner84

Türel: Sözleri yerine getiriyoruz

AK Parti Antalya Mahalle Temsilcileri Toplantısı'nda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Türel, seçimden önce vatandaşa ne söz verdilerse bunları tek tek yerine getirmek için çalıştıklarını söyledi

Türel: Sözleri yerine getiriyoruz

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, memlekette hizmet etmekle uğraşırken, birilerinin de ellerinde kalem kağıt ile kirli politikalarla uğraştıklarını, bunlara hep birlikte doğruyu anlatmanın boyunlarının borcu olduğunu söyledi. AK Parti Antalya Mahalle Temsilcileri toplantısı, Antalya Kültür Merkezi'nde yapıldı. 906 mahalle temsilcisinin katıldığı toplantıda konuşan Başkan Türel, seçimden önce vatandaşlara ne söz verdilerse bunları tek tek yerine getirmek için çalıştıklarını söyledi. AK Parti'nin her seçimde oyunu artırdığını hatırlatan Türel, bu başarının arkasındaki gizli kahramanların mahalle temsilcileri ve teşkilat üyeleri olduğunu belirtti. Mahalle temsilcilerini kendilerinin gözü, kulağı, eli, ayağı olduğunu ifade eden Türel, "Ne kadar hizmet edersek edelim, Antalya'yı altınla kaplasak bunu vatandaşımıza anlatamadığımız takdirde bir işe yaramaz. Bu hizmetleri de anlatacak olan da sizlersiniz" diye konuştu.
"ŞER GÜÇLERLE MÜCADELE EDECEĞİZ"
Yaklaşık 7 aylık sürede önemli projelerin startını verdiklerini anlatan Türel, geçmiş 5 yıllık dönemde de Antalya'ya büyük hizmetler kazandırdıklarını, bunları anlatmakta bile zorluk çektiğini ve kendilerinin siyaset değil, hizmet ürettiklerini vurgulayan Türel, şöyle konuştu: "Bir taraftan biz memlekette hizmet ile uğraşıyorken, birileri de ellerinde kalem kağıt ile kirli politikalarla uğraşıyor. Bunlara da hep birlikte doğruyu anlatmak boynumuzun borcudur. Allah'a şükürler olsun hesaba çekilmeden hesap veren anlayışla çalışıyoruz. Antalyamıza hizmet noktasında gerekirse şer güçlerle omuz omuza mücadele edeceğiz ama bizi hizmetten alıkoymak isteyenlerle de mücadele edeceğiz, elimizden geleni yapacağız."
"MANEVİ KALKINMAYI İHMAL ETMİYORUZ"
AK Parti'nin Türkiye'de çok önemli bir misyon üstlendiğini vurgulayan Türel, ülkede maddi kalkınmayı yaparken manevi kalkınmayı da ihmal etmediklerini söyledi. Türel, ihtiyaç sahibi insanların yanında yer aldıklarını ancak bunu, "sağ elin verdiğini sol elin haberi olmadan" gerçekleştirdiklerini bildirdi. Fakir insanların onurlu olduklarını, yardım isteyemeyeceklerini anlatan Türel, mahalle temsilcilerinden ihtiyaç kişileri bulmalarını istedi. Antalya'da ihtiyaç sahibi insanların her zaman yanında olacaklarını vurgulayan Türel, "Bu çalışmalar bizim siyasi görevimiz değil, insanlık görevimizdir. İnsani olarak bunları yapıyoruz, bunların hiçbirisinin arkasında oy hesabı yatmaz. Bu gayretlerin arkasında gönülleri kazanmanın dışında başka bir amacımız yoktur" dedi. Toplantıya katılan mahalle temsilcilerinden taleplerini yazılı olarak kendilerine iletmelerini isteyen Türel, temsilcileri "Büyükşehir belediye başkanının vekili" diye nitelendirdi. Türel, Engelli Rehabilitasyon Merkezi Projesine kaldıkları yerden devam ettiklerini, muhtarlara yönelik de bilgi iletişim merkezi kuracaklarını açıkladı. AK Parti İl Başkanı Mustafa Köse de AK Parti'nin başarısında mahalle temsilcilerinin, teşkilat üyelerinin etkin rol üstlendiğini söyledi. Her seçimde Antalya'nın oylarını artırarak yollarına devam ettiklerine işaret eden Köse, AK Partili kadroların hizmet noktasında diğer partilerle yarışır halde olduğunu kaydetti. Toplantıda Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Sanem Öztürk, çalışmalar hakkında sunum yaptı.

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2014, 12:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107