banner84

'Türkiye baş aktör oldu'

Bakan Çavuşoğlu "100 gün içinde dünyanın en önemli zirvelerinin baş aktörü Türkiye olmuş. Bu mu yalnızlık acaba? Bir de yalnız kalmasaydık acaba nasıl yetişecektik, kendi kendime soruyorum" dedi

'Türkiye baş aktör oldu'
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye'nin yalnız kaldığının iddia edildiğini belirterek, "100 gün içinde dünyanın en önemli zirvelerinin baş aktörü Türkiye olmuş. Bu mu yalnızlık acaba? Bir de yalnız kalmasaydık acaba nasıl yetişecektik, kendi kendime soruyorum" dedi.
Çavuşoğlu, Antalya Kültür Merkezinde düzenlenen AK Parti Muratpaşa İlçe Teşkilatı kongresine katıldı. Çavuşoğlu, burada yaptığı konuşmada, Antalya'daki ilçe kongrelerinin büyük bir kısmının tamamlandığını ve hepsinin de şölen içinde geçtiğini söyledi.  Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun katılımıyla 11 Ocak'ta il kongresinin yapılacağını belirten Çavuşoğlu, Davutoğlu'nun Antalya'ya yapılacak yeni hizmetleri de açıklayacağını kaydetti. 
AK Parti çatısı altında samimi şekilde çalışan herkesin yönetim ve çalışma arkadaşları tarafından bir şekilde ödüllendirildiğini anlatan Çavuşoğlu, kardeşliğin, sevginin, dayanışmanın başarıyı getirdiğine işaret etti. 
BU MU YALNIZLIK
Bakan Çavuşoğlu, yoğun şekilde çalıştıklarını, Ankara'da yoğun bir diplomasi trafiği yaşandığını söyledi. Çavuşoğlu, "Benim şahsen başım döndü. Bir cumhurbaşkanı gidiyor, bir başka cumhurbaşkanı geliyor. Bir başbakan gidiyor, bir başkası geliyor. Hepsini de Türkiye'ye yakışacak şekilde ağırlıyoruz ve meselelerimizi çözüyoruz" diye konuştu. Yoğun tempo içinde sürekli yurt dışına ziyaretler yaptıklarını anlatan Çavuşoğlu, şöyle konuştu: "Türkiye yalnızlaşıyor, yalnız kaldı diyorlar. 100 gün içinde 41 ziyaret oldu, bunun 12'sinde Türkiye'ye gelen oldu, gerisi benim yaptığım yurt dışı ziyaretleri. Yaptığım ziyaretlerde de 100'e yakın dışişleri bakanı ile görüşmüşüm. Bazılarıyla da 10 defa görüşmüşüz, telefon görüşmeleri hariç. Böyle tempo yaşıyoruz. 100 gün içinde dünyanın en önemli zirvelerinin baş aktörü Türkiye olmuş. Bu mu yalnızlık acaba? Bir de yalnız kalmasaydık acaba nasıl yetişecektik, kendi kendime soruyorum."
Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2014, 22:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
ali meram
ali meram - 5 yıl Önce

nereye diye sormak lazım,nereye aktör oldu,ortadoğuyu terör çöplüğüne çevirmeye mi?insanın kendi söylediğine inanması kadar bir paranoya vardır.tabi ki sizin anlattıklarınızın aslı var sanan milyonlar olduktan sonra araştırmayan,sormayan,sorgulamayan,tarih sizi ve bu ülkeye yaptıklarızla yazacak.......

SIRADAKİ HABER

banner107