banner165

'Türkiye dünya sahnesinde yerini aldı'

Türkiye'nin yerli otomobili TOGG, suv olarak duyurulan ilk modelinin ardından dün sedan modelini görkemli bir lansman ile görücüye çıkardı.

'Türkiye dünya sahnesinde yerini aldı'

Türkiye'nin yerli otomobili TOGG, ABD’nin Las Vegas şehrinde düzenlenen Tüketici Elektroniği Fuarı'nda (CES) ilk kez uluslararası sahnede yer aldı. TOGG CEO'su Gürcan Karakaş, ABD'nin Las Vagas kentinde 5-7 Ocak tarihleri arasında düzenlenen Tüketici Elektroniği Fuarı'nda (CES 2022) TOGG'un dünya lasmanını yaptıklarını söyledi. Her alanda dünya liginde boy gösterdiklerini ifade eden Adalet ve Kalkınma Partisi Alanya İlçe Başkanı Mimar Mustafa Toklu, araç sektöründe de Türkiye’nin dünya sahnesinde yerini aldığını söyledi. 

Başkan Toklu açıklamalarına şu şekilde devam etti; ‘‘2023 hedeflerimiz doğrultusunda güçlü ilerleyişimiz ve yükselişimiz devam ediyor. Türkiye'nin yerli otomobili TOGG dünya’nın en büyük fuarlarından olan, ABD’nin Las Vegas şehrinde düzenlenen Tüketici Elektroniği Fuarı'nda (CES) sedan modelimizin tanıtım lansmanında  tüm dünyayı büyülemeyi başarmıştır. Gelişen teknolojinin son harikalarından biri olan yerli ve milli aracımız TOGG ile Türkiye’nin güçlü ilerleyişi sürecektir. Bu alanda Türkiye artık dünya sahnesinde bende varım demiştir. TOGG’un gelişmesinde ve büyümesinde emeği olan herkese teşekkür ediyoruz.’’

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2022, 17:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169