banner84

'Türkiye saman ithal eder noktada'

İŞÇİ Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek, Alanya Teşkilatı tarafından organize edilen 'Büyük Çözümün Eşiğinde Çıkış Yolu' konulu konferansa konuşmacı olarak katıldı.

'Türkiye saman ithal eder noktada'

 Alanya Kültür Merkezi'nde düzenlenen konferansta, Doğu Perinçek'in eşi Şule Perinçek, İP Genel Sekreteri Serhan Bolluk, parti üyeleri ve çok sayıda davetli yer aldı.

Türkiye'nin büyük bir çözümün eşiğinde olduğunu belirten İP Genel Başkanı Perinçek, Ak Parti hükümetinin ekonomi politikasını eleştirdi. Türkiye'nin toplam borcunun 800 milyar doları bulduğunu ve bunun ödenme şansının olmadığını aktaran Perinçek, "Başbakan Ahmet Davutoğlu, 11 bakanını etrafına toplayarak geçtiğimiz günlerde basın toplantısı yaptı. O toplantı iflasın itirafıydı. Satır aralarını okuduğumuz zaman söyledikleri gibi altın çağına girmediğimiz ortaya çıkıyor. Bu aynı zamanda onların Atatürk ekonomisine teslim olduklarını gösteriyor. Türkiye saman ithal eder noktaya geldi" dedi.
Doğu Perinçek'in konuşması sürerken, toplantının kalan kısmının basına kapalı olduğu gerekçesiyle gazeteciler salondan dışarı çıkarıldı.
Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2014, 18:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107