banner84

Vatandaş Erdoğan diyor

24 Haziran seçimlerine 16 gün kala sokakta mikrofon uzattığımız 5 vatandaştan 3'ü Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı destekliyor

Vatandaş Erdoğan diyor
Mevlüt UYGUR
24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçimi ve Milletvekili seçimlerine 16 gün kalırken Alanya Postası halkın nabzını tuttu.  Cumhurbaşkanlığı seçimi 2. tura kalır mı, Antalya'dan hangi parti kaç vekil çıkarır diye sorduğumuz vatandaşlar düşüncelerini gazetemize aktardı.  İşte vatandaşların 24 Haziran seçim yorumları;
'2. TURDA MUHARREM İNCE KAZANACAK'
Ural Yılmaz, "Ben Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin 2. tura kalacağını düşünüyorum. Muharrem İnce, yüzde 28 oy alır, Tayyip Erdoğan ise yüzde 42 alırken yüzde 16-17de Meral Akşener alır.  2.turda insanlar sözüne layık ise biz Muharrem İnce kazanır.  Milletvekili seçimlerinde de Antalya'dan CHP en az 6 milletvekili çıkarır. İYİ Parti'de 3-4 tane milletvekili çıkaracağını düşünüyorum.   MHP'yi bilmiyorum çıkarabilir mi" ifadelerini kullandı. 
'CUMHURBAŞKALIĞI SEÇİMİ 2. TURA KALMADAN ERDOĞAN ALACAK'
Kemal Aksoy, Ben istiyorum ki Tayyip Erdoğan'ı Cumhurbaşkanı yapalım. Hüseyin Yıldız'ıda Ankara'ya gönderelim. Milletvekili seçimlerinde AK Parti 7 milletvekili çıkarabilir CHP 6 milletvekili çıkarır diye düşünüyorum. MHP'den de 4 zorlayacağız. İnşallah Hüseyin Yıldız'ı Ankara’ya göndermek istiyoruz.  İYİ Parti’nin Antalya’dan aday çıkaracağını sanmıyorum.  Cumhurbaşkanlığı seçiminde   2. tura kalmadan yüzde 52 oyla Recep Tayyip Erdoğan'ın alacağını düşünüyorum" dedi. Muharrem İnce yüzde 25-26 oy alır CHP'nin standart oy oranı bu zaten. Meral Akşener ise barajı ya aşar ya  aşamaz" şeklinde konuştu.
'ANTALYA'DA 3 PARTİ ÇEKİŞME İÇERİSİNDE OLACAKTIR'
Adnan Kara, "Gündemi takip ettiğime göre bazı analizcilerimi dinliyorum. Yüzde 42 AK Parti önde gözüküyor. Yüzde 22 CHP ikinci sırada görünüyor. Yüzde 18-20 arası İYİ Parti. Yüzde 12 HDP alabilir. MHP ise yüzde 10 civarında bir oy alacaktır. "Cumhurbaşkanlığı seçiminin de 2. tura kalma olasılığı yüksek.  2. turda da bütün partiler birleşeceği için benim görüşüm AK Parti ile MHP açık ara farkla Erdoğan'ı seçeceklerdir. Milletvekili seçimlerinde Antalya'nın ilçelerine baktığımız zaman İYİ Parti biraz önde gibi görünüyor. Ama merkeze bakarsak AK Parti ile aynı. Antalya Ak Parti'nin çalışmalarından memnun. İYİ Parti'nin 60 tane vekil çıkaracağını düşünüyorum. 3. parti İYİ Parti olacaktır. AK Parti, CHP, İYİ Parti Antalya'da çekişme içeresinde olacaktır. Ama MHP'nin bu seçimde  
Antalya'dan vekil çıkarabileceğini sanmıyorum.  İYİ Parti MHP ve CHP'den belirli bir oranda oy alacaktır" dedi
'İYİ PARTİ  AKDENİZDE İYİ BİR IŞIK YAKALADI'
Hüseyin Düşünceli, "Ben esnaf olaraktan cumhurbaşkanlığı seçiminin 2. tura kalacağını düşünüyorum. Çünkü vatandaşlar artık bir yenilik istiyor. Yenilik bence bir şart oldu artık. Çünkü bazı şeylerin değişmesi lazım. Bu seçim 2. tura kalacaktır. 2. turda da Muharrem İnce'nin kazanacağını düşünüyorum. Antalya bölgesi milletvekili sayısı olarak ta AK Parti 6, CHP 6, İYİ Parti'nin 2 MHP'nin de 2 tane çıkaracağını düşünüyorum. İYİ Parti'nin Akdeniz bölgesinde iyi bir ışık yakaladığını düşünüyorum. Ben MHP'nin yanlış yolda gittiğini düşünüyorum. Bu seçimde vatandaşlardan ağır bir tepki oyu alacağını düşünüyorum" ifadelerini kullandı. 
'TAYYİP ERODOĞAN 2023 HEDEFİNE ULAŞACAKTIR'
Murat Toksöz, "Cumhurbaşkanlığı seçiminde Tayyip Erdoğan’ının kazanacağını düşünüyorum.  Her zorluğa rağmen şimdiye kadar nasıl mücadele ettiyse 2023 hedefine de ulaşacaktır. Erdoğan’ının yüzde 50 oyu geçeceğini düşünüyorum. Vatandaşlar Tayyip Erdoğan'a yaptığı güzel hizmetlerden dolayı güzel bir oy verecektir. Milletvekili seçimlerinde Antalya'da en fazla vekili 6-7 vekille AK  Parti çıkaracaktır. İYİ Parti 4 vekil çıkarabilir. CHP'den tahminim 3 çıkarabilir. MHP ise 3 tane çıkarabilir diye düşünüyorum" dedi. 
Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2018, 02:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107