banner84

'Verilen karar samimiyetsiz'

CHP İlçe Başkanı Takavut, "30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarının iptal edilmesini samimiyetsizlik olarak görüyoruz. Ordumuzun tamamını zan altında bırakıyor ve ordumuzu ordumuzu itibarsızlaştırıyor. Bunu biz kabul edemeyiz" dedi.

'Verilen karar samimiyetsiz'
Partisinin haftalık olağan İlçe Yönetim Kurulu toplantısında konuşan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Başkanı Ali Takavut, sosyal medyada yapılan konuşmalar hakkında, "Son günlerde bize gelen şikayetler arasında sosyal medyada ki tartışmalar yer alıyor. Sosyal medyayı kullanan arkadaşlar karşılıklı yazışmalarında birbirlerini incitecek sözler kullanıyorlar. Hatta hakaret ve küfürü kadar bir takım söylemleri oluyor. Tüm vatandaşlarımıza arkadaşlarımıza sesleniyorum. Sosyal medya güzel kullanıldığı zaman fevkalede yararlı ama bu bahsettiğimiz şekilde kullanılırsa yararlı bir durumda olmuyor. Şu anda içerisinde bulunduğumuz zaman ayrışmanın, parçalanmanın, dağılmanın zamanı değil. Birlik, beraberlik ve bütünleşme zamanı. Tabiki siyasetimizi yapacağız, görüşlerimizi bildireceğiz. Bunu kaba kuvvet boyutuna getirmemiz gerekir" dedi. 
'BU KARAR GÖZDEN GEÇİRİLMELİ'
30 Ağustos Zafer Bayramı törenler iptal edilmesi ile ilgili Takavut, "30 Ağustos Zafer Bayramı'nın kutlanmayacağını televizyonda dinledik. 30 Ağustos Atatürk'ün yönettiği kahraman gazi ordumuzun bir zaferidir. Bu nedenle bir grup FETO'cu askerin yapmış olduğu darbe girişi gerekçe gösterilerek, bu kutlamaların iptal edilmesini samimiyetsizlik olarak görüyoruz. Ordumuzun tamamını zan altında bırakıyor. Ve ordumuzu itibarsızlaştırıyor. Bunu biz kabul edemeyiz. Verilen bu kararın tekrar gözden geçirilmesini ve acilen bu kararın iptal edilmesini istiyoruz. Biz 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın adına yakışır bir şekilde kutlanmak istiyoruz" diye konuştu. 
'HASSAS DAVRANILMALI'
Takavut, çıkarılan kararnamelerle ilgili," Kanun hükmünde kararnamelerle hemen birşeyler çıkarılıyor. Parlemento neredeyse devredışı bırakılmış. Ama parlementer bir rejimde parlemento çok önemlidir. Bu nedenle kuvvet komutanlıkları milli savunma bakanlığına, jandarma genel komutanlığı da içişleri bakanlığına bağlandı. Kanun hükmünde kararnamelerle bağlandı. Biz isteriz ki bunlar mecliste tartışılsın, görüşülsün. Ve artısı eksisiyle tartıktan sonra meclis kararıyla karar verilmesi gerekir. Ancak bakıyoruz ki Başbakan'da söyledi kanun hükmünde ki kararnamelerin çıkacağını devam edeceğini söyledi. Hassas davranılması gerektiğini düşünüyoruz. Çünkü ülkenin içerisinde bulunduğu koşullar elbette ki ani verilecek kararlar meclisin dışında olabilir. Fakat böyle önemli kararların verilmesinde kesinlikle parlemento ile çalışılması gerekilir" dedi. 
'ÖNCEDEN UYARILMALI'
Alanya'nın çeşitli mahallelerinde su ve elektrik sorunlarının  yaşandığını hatırlatan Takavut,"Çeşitli mahallelerde su sıkıntısı olduğu ve sürekli elektriklerin kesildiği hatta bir mahallemizde 5 saat elektriğin gelmediği vatandaşlarımız tarafından bildirildi. Bu konuda yetkilileri uyarıyoruz. Bu yaz sıcağında su ve elektrik kesilecekse önceden kesinlikle vatandaşlara duyurulması gerekir. Vatandaşlarda tedbirlerini almaları gerekir" şeklinde konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2016, 16:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107