banner84

Yeniacun'dan başkanlığa seçilen İnan'a tebrik

AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları 6. Olağan Kongresi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla Ankara Spor Salonu'nda yapıldı.Oy verme işleminin tamamlanmasının ardından Eyyüp Kadir İnan, 1266 delegenin oyunu alarak, AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanlığı'na seçildi. AK Parti Alanya Gençlik Kolları Başkanı Cemal Yeniacun kongreye dair değerlendirmelerde bulundu.

Yeniacun'dan başkanlığa seçilen İnan'a tebrik

Yeniacun yaptığı açıklamada,''Kongremizi, Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Bakanlarımız, Genel Başkan Yardımcılarımız, Milletvekillerimiz ve Türkiye’nin dört bir yanından bu coşkuya ortak olmak için gelem birbirinden kıymetli teşkilat mensuplarımızın katılımı ile Ankara Kapalı Spor Salonunda büyük bir coşku ve heyecan ile gerçekleştirdik.

'DÜN OLDUĞU GİBİ BUGÜN DE YERİMİZİ ALDIK'
AK Parti Alanya Gençlik Kollarımız ile tam kadro olarak kongre salonunda yerimizi aldık diyen Yeniacun, '' Dünya Liderimiz Sayın Cumhurbaşkanımızın dün olduğu gibi bugünde arkasında durduk, teşkilatımıza sahip çıktık. Ak Parti Gençlik Kolları siyasetin okuludur. Bunun bilincindeyiz ve bu okulun mezunları olabilmek için çok çalışacağız. Kongrede bizim gibi yüzlerce genç vardı ve hepsinin gözlerindeki ışıltıyı, inancı ve vatan sevgisini gördük. Bu gençler olduğu sürece Cumhurbaşkanımız asla kendini yalnız hissetmeyecektir. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da dediği gibi sadece 2023’e değil, 2053’e ve 2071 hep birlikte yürüyeceğiz. Her zaman gençlere önem veren ve gençleri yedek kulübesinde değil ilk 11’de görmek istediğini belirten Cumhurbaşkanımızın bizlere verdiği önemi ve bizlere duyduğu güveni de bir kez daha yerinde gördük'' dedi. 

YENİ GÖREVDE BAŞARI DİLEĞİ
Yeniacun, ''Eski başkanımız Ahmet Büyükgümüş’e verdiği emekler ve bizlere kattıkları için bir kez daha teşekkür ediyoruz. Yeni başkanımız Eyyüp Kadir İnan’a da görevinde başarılar diliyoruz. Başkanımız İnan ve tüm MKYK üyelerimizi bir kez daha tebrik ediyoruz'' değerlendirmesinde bulunarak göreve gelen İnan'a başarılar diledi

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2021, 11:02
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107