banner129

'Yücel'le aramızda hiç bir sorun yok'

MHP'li Türkdoğan, "Belediye Başkanımız Adem Murat Yücel ile bizim aramızda sorun varmış algısı yaratılmaya çalışılıyor. Bizler, Başkanımız Yücel ile Alanya menfaatleri doğrultusunda uyum içersinde çalışıyoruz. Başkanımız Yücel kendi işini yapıyor, biz de teşkilat işlerini yürütüyoruz" dedi

'Yücel'le aramızda hiç bir sorun yok'
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan, kendisi ve Belediye Başkanı Adem Murat Yücel arasında sorun olduğu yönündeki iddiaları bugün partisinde düzenlediği basın toplantısında içtenlik ile yanıtladı. MHP Antalya 23'ncü Dönem Milletvekili Hüseyin Yıldız'ın da hazır bulunduğu toplantıda MHP İlçe Başkanı Türkdoğan, "Genel Başkanımız, liderimiz Devlet Bahçeli Beyefendi, Alanya Belediyemizin üç yıldır yaptığı hizmetler ve projelerin toplu açılış ve temel atma törenine katılmak üzere bugün Alanyamıza teşrif edeceklerdi. Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'ndaki yoğun gündem ve ülkemiz için hayati bir önem sahip olan Hakimler ve Savcılar Kurulu seçimleri dolayısıyla ertelenen Sayın Genel Başkanımızın Alanya programı 24 Mayıs Çarşamba günü gerçekleşecektir. Hakimler Savcılar Kurulu'nun önemine istinaden ertelenen bu ziyaretle ilgili Hakimler Savcılar Kurulu'nun 16 Nisan 2017 tarihinde yapılan ve Türk Milleti tarafından Anayasa referandumu ile Hakimler ve Savcılar Kurulu seçimlerinin yapılması gerekmektedir. Türkiye Büyük Millet Meclisi, Anayasa ve Adalet komisyonu üyelerinden kurulmuş olan karma komisyon Anayasa değişikliği ile eklenen geçici 21'nci maddenin C fıkrası uyarınca 10 Mayıs 2017 tarihindeki toplantıya 83 kişilik aday listesinden 21 adayı belirlemiştir. TBMM Üyeleri de 21 kişi arasından 7 üyeyi seçecektir. Hakim ve Savcılar Kurulu'nun 7 üyesinden 3'ü Yargıtay üyelerinden, biri Danıştay üyelerinden, üç üye de Yüksek Öğretim ve avukatlar arasından seçilecektir. Hakim Savcı Kurulu üyeleri için ilk turda 367, ikinci turda 330 oy çoğunluğu aranmaktadır. İkinci oylamada üyeler seçilemediği taktirde en çok oyu alan iki aday arasından kura ile belirlenecektir. Bu nedenle her bir oyun önemi büyüktür. Oylama gizli oyla yapılacaktıd. 21 adaylı iki turlu bir seçimde iki üç günlük bir mesai gerekmektedir. Seçimler 16, 17 ve 18 Mayıs tarihleri arasında yapılacaktır. Dün gece TBMM gece geç saatlere kadar çalışmıştır, MHP Meclis Grubumuz çalışmıştır. Dün yeniden oturum başlamıştır. 17 Mayıs 2017 tarihinde Sayın Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli Bey'in de katılımıyla gerçekleştireceği toplu açılış ve temel atma törenleri bu nedenle Genel Merkezimiz tarafından Hakim Savcılar Kurulu'nun önemine istinaden ertelenmiştir" dedi.  
"YÜCEL İŞİNİ, BİZ DE İŞİMİZİ YAPIYORUZ"
Türkdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: 
"Alanya Belediyemizin hazırlık çalışmalarını eksiksiz olarak yerine getirdiği temel atma ve toplu açılış törenini ve Sayın Genel Başkanımızın Alanya ziyaretlerini Alanya MHP İlçe Teşkilatı olarak, bizlerde kamuoyuna duyurmak için medyada, sosyal medyada, bilboard ve görsel reklam çalışmalarıyla imkanlarımız nispetimizde çalışmalar yaparak, belediyemizle uyum içinde katkı sunmaya çalıştık. Vatandaşlarımızı ve partililerimizi Liderimiz, Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli'nin katılacağı Alanya Belediyesi'nin programına dahil ettik. Kayıtsız şartsız sadakatle emrinde olduğumuz Genel Başkanımızın yapacağı Alanya ziyareti bizlere gurur ve onur vesilesi olacaktır. Fakat üzülerek görmekteyiz ki, son günlerde sosyal medyada ve basında aslı astarı olmayan bir takım iddialarla MHP Alanya İlçe Teşkilatımız ile Alanya Belediyemiz arasında bir sorun varmış algısı oluşturulmaya çalışılmaktadır. Bulanık suda balık avlamaya çalışan bir takım fırsatçıların ekmeğine yağ süren bu davranışlar bizleri asla yıldıramayacaktır. 'Önce Ülkem ve Milletim, sonra partim ve ben' anlayışıyla liderimiz Devlet Bahçeli'nin emir ve talimatları doğrultusunda ülke ve Alanya menfaatleri için Alanya Belediyemiz ile hiç bir fitne ve fesata mahal vermeden uyum içersinde bizler teşkilat çalışmalarımızı, Belediye Başkanımız Adem Murat Yücel ve ekibi ise belediyecilik çalışmalarını kararlılıkla sürdürmektedir. Maksatlı bir şekilde Genel Başkanımızın ziyaretlerini ileri bir tarihe ertelemesini ve İLçe Teşkilatımıza mal edenlerin kimler olduğunu bizler çok iyi bilmekteyiz. Dün liderimize ihanet edenler, bu ihanetleri neticesinde partimizle irtibatı ve intisakatı kalmayanlar bugün dedikodu, fitne ve fesatla dışarıdan partimize zarar vermeye çalışmaktadırlar. Rüzgarın ve paralel algı operasyonlarının en yoğun olduğu dönemde liderimizin ve davamızın yanında, sadakat, inanç ve ülkü şuurla dimdik duruş sergilemiş, ülkü neferlerinden oluşan MHP Alanya İlçe Teşkilatımız, dün olduğu gibi bugünde Başbuğumuzun izinde, liderimiz Devlet Bahçeli Beyefendi'nin emrinde kutlu davamıza hizmetine kararlılıkla devam edecektir. 24 Mayıs Çarşamba günü Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli'nin teşrif edeceği Alanya Belediyemizin toplu açılış ve temel atma törenine tüm halkımızı ve partililerimizi davet ediyorum."
Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2017, 17:46
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107