banner84

Rehavet

Yeni sezona hızlı giren Alanyaspor, Süper Lig'de ilk kez liderlik koltuğuna oturdu. Hasan Çavuşoğlu'nun başkanlığı aldığı günden bu yana kısa başlıklarla anlatacak olursak önce borç temizlendi, ardından 2. Lig, sonra 1. Lig şampiyonluğu geldi. Süper Lig'deki ilk üç sezonunda lige tutunmakla yetinen Alanyaspor, dördüncü sezona beklentilerin üzerinde bir giriş yaptı. Alanyaspor taraftarı, Süper Lig'de liderliğin verdiği hazzı mutluluğu yaşadı. Alanya'ya bu mutluluğu yaşatan ekibi alkışlamalıyız.

Bana göre maça 'rehavet' damga vurdu. Sezona Avrupa yolculuğu için iyi transferler yaparak ve erken başlayan ve Avrupa Kupası maçları oynayan BTC Türk Yeni Malatyaspor'da herkes Alanyaspor'a göre lige daha hazır daha formda bir takımları olduğunu düşünüyordu. 'Rehavet' Muhtemelen Alanyaspor'un Kayseri ve Kasımpaşa galibiyetlerini de şans ve tesadüf olarak değerlendirmiş olacaklar ki ilk devrede istek ve hırstan yoksun bir Malatyaspor vardı sahada. Halbuki Sergen hoca Alanyaspor'u tanıyor. Hücumdaki oyuncuların kalitesini de biliyor!? Malatyaspor'un ilk devredeki isteksizliği dikkatsizliği (motivasyon) Alanyaspor'un da hücumdaki becerisi farkı getirdi.

Devreyi 3-0 kapatan Alanyaspor, ikinci devre neden bir gol daha atamadı.! Dediğim gibi  'Rehavet' Skor farkı Alanyasporlu futbolcuları rehavete soktu. 3-0 ile kendine gelen Yeni Malatyasor, her şeyini ortaya koydu. Eğer ki Alanyaspor'da rehavet olmasaydı, ikinci devrede skor farkını açabilirdi. Erol Bulut, fark bire indikten sonra oyuna müdahale edebildi. 73. dakikadan sonra ise tamamen savunmaya çekildi. İlk devredeki skor farkını korumayı başaran Alanyaspor, Fenerbahçe'nin de puan kaybetmesiyle liderliğe yükseldi.

Süper Lig'in 4. haftasında zirvedeki iki takım karşılaşacak. Lider Alanyaspor, 2. sıradaki Fenerbahçe'yi ağırlayacak. Sezona iyi başlayan iki ekibin mücadelesi, haftanın en önemli maçı olacak. Alanyaspor maçtan galibiyetle ayrılırsa sanırım epey bir süre liderliği kimseye vermez. Bu maça bilet bulamazsınız demedi demeyin...

YORUM EKLE

banner107