banner165

Rize’de keyifsiz Lig akşamı çayı!..

Son 8 maçın yenilmezi Alanyaspor, son 9 maçının 8’ini kaybedeni Rizespor’la, 11. haftanın en erken maçında kozlarını paylaştı. Maalesef, Rize’den tek puan ikramı dahi çıkmadı!..    

Davidson’u sahada çok aradık
Maçtan önce, madalyonun ön yüzünde Alanyaspor’un son 4 deplasman maçında hiç kaybetmediğini görüyorduk, öbür yüzünde ise Rizespor’un kendi sahasında Alanyaspor ile oynadığı son 4 karşılaşmanın hiçbirinde mağlup olmadığını!.. Alanyaspor makinesinin en etkili dişlilerinden Davidson’un yokluğu bir yana, Rize deplasmanlarının, Turuncu-Yeşillilerin ritmini bozması da bir başka gerçekti.
 
Boldrin ve Selim yine çektirdi
Bu gerçekle yüzleşmemiz uzun sürmedi. 10. dakika geride kalmıştı ki, Boldrin’in ortasında Selim Ay’ın kafasında top ağlarla buluşuverdi. Bu Boldrin’den ve Selim’den neler çekmedik ki!.. Alanyaspor'a Süper Lig'de attığı son beş golün dördünde Rick Boldrin'in doğrudan katkısı vardı. Etti beş!.. Golden sonra Juanfran’la kaleyi bir yokladık ama Alanyaspor klasiği emek yoğun seri paslaşmalardan eser yoktu. Ofansın altın üçgeninde Davidson’un yokluğu, Efecan ve Emre’nin de katma değerlerini buduyordu. Golden sonra da, önce Palu, ardından Selim’in golünün asistçisi Boldrin, Serkan’ın kalesini bunaltmayı sürdürdü.  

Bülent Korkmaz da çileden çıktı
Alanyaspor, seri paslaşma ve organize gol varyasyonları yerine, panik ve uzun pasla bir an önce gole ulaşma ucuzluğuna da düşüyordu. Orta sahanın uzun pasla skoru çevirme telaşına düşüp, atakları heba edince kenarda Bülent Korkmaz da çileden çıkıyordu…
 
Milli maç arasına moralsiz giriş
İkinci yarı da, yüksek tempolu şimşekler çaktırarak başladı. Önce Boldrin, sonra Candeias bir çift tehditkar karşı ataklarla kaleciler Serkan ve Gökhan’ı terlettiler. Ardından birkaç kuru sıkı atak girişimimiz oldu. Gençleri isimlerini anıp üzmek istemeyiz ama turuncu-yeşilli genç kramponlarımız, maalesef çok etkisizdi. Tabi Juanfran’ın yerine sahaya sürülüp çok kısıtlı süre alan Oğuz’dan bahsetmiyoruz. 81’de Eduardo’nun şutunda top direkte patlamasa bir umut ışığı yanacaktı, maalesef… 8 maçlık yenilgisizlik serisi de nihayetlendi. Milli maç arasına moralsiz giriyoruz!.. 

YORUM EKLE

banner107

banner169