banner129

Sağlığınız için

Öncelikle müsaadenizle kısaca tanışalım. Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Biyokimya Anabilim Dalının kurucu başkanı ve öğretim üyesiyim. Tıp doktoruyum. İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi (Çapa) mezunuyum. Tıbbi Biyokimya alanında doktora derecesine sahibim. Aile hekimliği ve işyeri hekimliği belgelerim ve tecrübem bulunmaktadır. Beslenme biyokimyası ağırlıklı olarak, insan sağlığının nasıl korunacağına dair bilimsel araştırmalar yapmaktayım. Ulusal ve uluslararası çok sayıda makalem, bildirim ve kitabım bulunmaktadır. Türkiye’nin ve Dünyanın çeşitli yerlerindeki bilimsel toplantılarda, araştırmalarımızı içeren konuşmalar yaptım ve ödüller aldım. Çok sayıda seminer ve konferans verdim. Bütün bilgilerimi ve tecrübelerimi kanıta dayalı tıbbın güncel süzgecinden geçirerek, bu sütun aracılığı ile istifadenize sunmak gayesindeyim.

Şimdi konumuza gelelim. Sağlık insanın sahip olduğu en kıymetli hazinedir. Bir defa sağlığınızı kaybederseniz sonrasında geri kazanmak çok zor olabilmektedir. Bu sebeple asıl olan sağlığı korumak ve kaybetmemektir. Daima tedbir tedaviden iyidir. Sizlere koruyucu hekimlik, aşılar, gebe, bebek takibi, sağlıklı beslenme, ideal diyetler, tarama programları, erken teşhis gibi konularda dünya genelinde yapılan son çalışmaları, elde edilen yeni bulguları sunmaya çalışacağım.

Birinci prensibim; basit ve anlaşılır olmaktır. Bilimsel verileri ve bilgileri mümkün olduğu kadar tıbbi terimlerden arındırıp yalın halde sunmaya çalışacağım. İkinci prensibim; faydalı olmaktır. Her yıl dünya genelinde milyonlarca araştırmalar yapılmakta, makaleler yazılmaktadır. Bunların içinden sizlere pratik faydası olacağına inandığım, önemli sağlık bilgilerini süzüp sunmaya çalışacağım. Üçüncü prensibim; tecrübeye saygı duymaktır. Ömrünü tıp bilimine adamış, yüzbinlerce hasta tedavi etmiş, yüzlerce eser yazmış çok değerli hocalarımı ve onların fikirlerini, tavsiyelerini, eserlerini sizlere tanıtmaya çalışacağım. Dördüncü prensibim; güncel bilimsel verileri sunmaktır. En son ve en doğru bilgiye ulaşmanın önemini göreceğiz. Kanıta dayalı olarak, bilimsel referanslarla konuşmak gerekir.

Hastalıkların en önemli önlenebilir sebepleri arasında yanlış beslenme önemli bir yer tutmaktadır. Sağlıklı beslenme; obezite, diyabet, bazı kanser türleri, kalp damar hastalıkları gibi ölümcül olabilen durumlar için önleyici olabilmektedir. Sağlıklı beslenmenin temel prensiplerini basit ve sade biçimde anlatmaya çalışacağım. Sağlıklı kalın. Saygılarımla…

YORUM EKLE
YORUMLAR
Abdullah Dinçadam
Abdullah Dinçadam - 6 ay Önce

Çok başarılı saygıdeğer hocam.İnşAllah bizlerde sizin gibi iyi hekimler olabiliriz.
Alanya Tıp öğrencisi

Şerife uslu
Şerife uslu - 6 ay Önce

Beslenmeyle ilgili konulara karşı ilgiliyim
Bilgilenmek isterim. Teşekkür ederim.

Ümit Oğuz yaşar
Ümit Oğuz yaşar - 6 ay Önce

Emeğinize sağlık

Nuri Zaman
Nuri Zaman - 6 ay Önce

Dikkatle takip edeceğiz

Mehmet Yusuf
Mehmet Yusuf - 6 ay Önce

Merakla bekliyoruz yazılarınızı

Osman Doğan
Osman Doğan - 6 ay Önce

Çok faydalı olacaktır

kadir Alkan
kadir Alkan - 6 ay Önce

Hocam basarinin devamini dilerim Allah herzaman daim etsin saglikli mutlu yillar selamlar

Nebihe savaş
Nebihe savaş - 6 ay Önce

Mükemmel başarıların daim olsun inş sevgiler


banner107