banner84

Sağlık sigortası

Merhaba,
Bugün size zorunlu olmadığı için ihmal ettiğimiz ve aslında en az kasko kadar önemli olan bir poliçe hakkında bilgi vermek istiyorum.
Sağlık sigortası çoğumuzun lüks olarak gördüğü veya pahalı olarak düşündüğü için yaptırmak istemediği fakat ihtiyaç olduğunda sizi servet ödemekten kurtaran, hastanede yatmanız durumunda maliyetin ne kadar geleceğini düşünmeden, sadece hastalığınıza konsantre olmanızı sağlayan bir poliçe. Nedir sağlık sigortası? Aldığınız poliçe teminatlarına göre gerek hastanede yatmanız durumunda gerekse normal kontrollerinizde sadece cüzi bir ücret ödeyerek satın alabileceğiniz ve hayatınızda olmazsa olmaz bir poliçedir. Sağlık poliçelerinin en basiti sadece yatarak tedavi aldığınız normal rutin kontroller ve doktor muayenelerinin karşılanmadığı, hastanede bir gün yatış yapmanız durumunda doktor, hastane, kullanılan malzeme vb. bütün masrafların poliçeniz tarafından ödendiği bir poliçedir. Bu poliçede hastanede yatmanız durumunda, ameliyat olmanız durumunda hiçbir ek ücret ödemeden limitsiz olarak faydalanabilirsiniz. Yatarak tedavi teminatına ek olarak alınan ayakta tedavi teminatı; bu teminatı da limitli limitsiz, katılımlı katılımsız olarak alabilirsiniz. Limitli almanız durumunda doktor tedavi giderleri ve bu tedaviye bağlı tahlil ve tetkikler bu limit çerçevesinde ödenir. Katılımlı alırsanız her bir muayene ve tetkikler için poliçede yazan kadar katılım bedeli ödersiniz. Katılımsız almanız durumunda hiçbir ek ücret ödemeden ayakta tedavi, doktor muayene ve muayeneye bağlı tahlil ve tetkikleri öder. Özellikle son dönemde doktor, hastane ücretlerinde yaşanan ciddi artışlar ve SGK nın üzerine alınan ekstra ücretlerin ciddi artmış olmasından dolayı bu poliçeyi yaptırmak bence artık mecburi hale gelmiştir. Fakat asıl olarak benim size tavsiyem;
TAMAMLAYICI SAĞLIK SİGORTASI
Bu poliçe sağlık sigorta poliçesinin farklı bir boyutudur. Bu poliçede SGK nın karşıladığı hastalıkların tamamı poliçe kapsamında karşılanmakta olup üste kalan katılım payı için ödemeniz gereken bedeli ödemiyorsunuz. Her şirkette farklılık gösterse bile her yıl ortalama 10 defa ayakta tedaviniz için doktoru muayenesi ve doktor muayenesine bağlı tahlil ve tetkikler için hiçbir ücret ödemeden sadece muayene için SGK adına alınan 20 TL tutar ödenerek bütün doktor muayene, tahlil ve tetkiklerinizin karşılandığı hastanede yatmanız durumunda (hastanenin SGK anlaşmalı olması ve sigorta şirketi ile anlaşmalı olması gerekir.) tüm masraflarınızın yine sigorta poliçeniz kapsamında ödenen bir poliçedir. Ve yıllık 500 TL civarında 25-26 yaş grubundaki kişiler için yılda ortalama 10 defa ayakta tedaviye bağlı tahlil ve tetkiklerin ücretsiz karşılandığı çok mantıklı bir poliçedir. Bu sebeple yaptırılmasını şiddetle tavsiye ediyorum çünkü Allah hiç birimizi hastaneye gitmeye mecbur bırakmasın fakat hastanede hastalığınızla uğraşken bir de bunun maddi boyunu düşünmek çok zor.
SAĞLIK,MUTLULUK,HUZUR SİZLERLE OLSUN
YORUM EKLE

banner107