banner84

97 işletme 'Turuncu bayrak' sahibi oldu

Alanya Belediyesi’ne müracatları sonucu yapılan denetimlerde hijyenik şartları sağladığı tespit edilen 97 işletmeye turuncu bayrak ve belgeleri düzenlenen törenle verildi.

97 işletme 'Turuncu bayrak' sahibi oldu

Alanya Belediyesi tarafından organize edilen Turuncu Bayrak Ödül Töreni Kocatepe Bistro Kahve Evi’nde gerçekleştirildi. Bu yıl 12.si düzenlenen ödül törenine 44 restoran, 9 pastane, 7 pasta ve dondurma imalathanesi, 3 ekmek fırını, 2 yufka imalathanesi,  6 kasap, 6 okul kantini, 5 okul öncesi eğitim kurumu, 13 kuaför ve bir yemek fabrikasının temsilcileri katıldı. Alanya Belediyesi’ne yeni bağlanan mahallelerden de 8 işletme turuncu bayrak almaya hak kazandı.

BAŞKAN YÜCEL TURUNCU BAYRAK ALAN İŞLETMECİLERİ KUTLADI

Kocatepe Bistro Kahve Evi’nde gerçekleştirilen ödül törenine, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Tarım İlçe Müdürü Mehmet Rüzgar, başkan yardımcıları; Nazmi Yüksel, Mehmet Kula, Ali Yenialp, birim müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve işletme temsilcileri katıldı. Törende konuşan Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, turuncu bayrak için başvuru yapan işletmeleri tebrik etti. Başkan Yücel, “Bu yıl 12.sini düzenlediğimiz turuncu bayrak yarışmasına katılımların fazla olması kentimizi adına sevindirici bir gelişme. Kaliteli ve hijyenik hizmette farkını ortaya koyan ilçemizin bu proje ile çıtayı her yıl yükseltmeye ve tanıtıma olan katkısını her geçen yıl artacağına inanıyorum. Belediyemize müracaat eden ve ödüle layık görülen işletmelerimize teşekkür ediyorum.” dedi.
Konuşmanın ardından turuncu bayrak almaya hak kazanan işletmeler Başkan Yücel ve protokol üyelerinin elinden bayrak ve belgelerini teslim aldılar.

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2015, 19:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107