banner84

Alanya'da kalp hastalarına müjde

ALKÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde büyük bir eksiklik olan Kalp Merkezi için verilen 2020 sözü tutuldu ve merkezde iki günde 6 ameliyat yapıldı.

Alanya'da kalp hastalarına müjde

-Haber Merkezi

ARTIK BAŞKA HASTANEYE GİTMEK YOK

Alanya Posta Medya birçok kez kalp ile ilgili sorunların ALKÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde çaresinin olmadığını gündeme getirmişti. Bu haberlerin ardından, Kalp Merkezi ile ilgili geçtiğimiz aylarda ilk adım atıldı. Hastanede gerekli ekipmanların olmaması sebebiyle farklı hastanelere nakilleri gerçekleştirilen hastalar, artık ALKÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavilerini olabilecek.

2020 SÖZÜ TUTULDU

Ödenekte yaşanan krizinin geçtiğimiz aylarda 4 milyon 500 bin TL'lik bütçe ile aşılmasıyla '2020'de Kalp Merkezi açılacak' sözü yerine getirildi ve kalp hastalarına müjde verildi.  ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Davran Çiçek başkanlığındaki ekip ilk vakanın tedavisini dün yaptı. Kalp krizi geçiren bir hastanın damar yolu açıldı ve stent takıldı. Başarılı geçen ameliyatın ardından hasta kalp merkezinde gözetim altına alındı. Bugün de ameliyatlar sürdü. Davran Çiçek ve ekibi 2 günde 6 kalp ameliyatı gerçekleştirdi. Kalp Merkezi’nin açılması ALKÜ Hastanesinde önemli bir eksiğin giderilmesi, Alanya’da bu alanda tedavi bekleyen hastaların yerinde hizmet alabilmesi açısından büyük memnuniyet yarattı.

KALP MERKEZİNDE İLK ŞİFA PERZONELE

Kalp Merkezinin faaliyet geçmesinin ardından ALKÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görevli bir personele de ilk müdahale merkezde yapıldı. Hastanede kalp krizi geçiren personel, Çiçek'in ekibinin müdahalesiyle, kalp damarı balon ve stent yöntemi ile açıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107