banner84

Alanya'da usulsüzlük yok

Aşı ya da PCR testi yaptırmak istemeyen bazı kimseler, başta yolculuklar olmak üzere artık birçok yerde istenen bu belgeleri, yasal olmayan şekilde temin etme yolunu kullanmaya başladı. Yapılan araştırmalarda ise Alanya’da henüz böyle bir usulsüzlüğe rastlanılmadı. 

Alanya'da usulsüzlük yok

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını tüm dünyada etkisini sürdürürken bilim insanları buna karşı mücadelede aşı olmanın önemine sıklıkla vurgu yapıyor. Bu nedenle ülkeler, toplum sağlığının korunması için aşı olmayanlarla ilgili çeşitli önlemler alıyor. Bu kapsamda Türkiye'de de aşı olmayanlardan, eğitim öğretim faaliyetleri başta olmak üzere konser, sinema ve tiyatro gibi vatandaşların toplu olarak bulunduğu etkinliklere katılımda ve şehirlerarası seyahatlerde negatif sonuçlu PCR testi zorunluluğu uygulanıyor. Bu süreçte aşı olmak istemeyen bazı kişiler de hukuk dışı yollara başvurabiliyor. Sağlık Bakanlığı tarafından kendilerine tanımlanan aşılarını olmayan bu kişiler, sahte aşı kartlarına ya da sahte negatif sonuçlu PCR testlerinin teminine yöneliyor. Ülke genelinde yaşanan bu tür olumsuzlukların basında sıkça yer almasının ardından Alanya’da da bu tür olayların yaşanma ihtimali vatandaşları kaygılandırdı. 

DENETİMLER ARTTIRILDI 
Alanya Posta Medyanın edindiği bilgilere göre Alanya’da henüz böyle bir usulsüzlüğe rastlanılmadı. Konuyla ilgili bilgi veren yetkililer, Alanya genelinde aşı oranının arttırılması için çalışmaların hızla devam ettiğini belirtti. Ayrıca yaşanabilecek herhangi bir usulsüzlük ve olumsuzluğa karşı da Alanya’daki ekiplerin denetimleri devam ediyor. – Gülşah ANAK
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107