banner165

Alanya'da yazı kışa çevirdik

Alanya'da normalleşme sürecinin getirdiği rehavet, yabancı turist akışı ve yerli turist sayısındaki artış, koronavirüs vaka durumunda yazı kışa çevirdi.  Aldemir, ilçe genelindeki durumun kış sezonu kadar vahim olduğunu belirtti

Alanya'da yazı kışa çevirdik

Kademeli normalleşme süreciyle birlikte başlayan kaynak pazarlardaki turist akışı, tatile hasret duyan yerli turistin de tatil bölgelerine yönelmesi insan hareketliliğini arttırdı. Hal böyle olunca da koronavirüs yeniden hortladı. Koronavirüs vakası 1'e düşen ilçenin şimdilerde yaşanan hareketlilikle birlikte durumu yüksek riskli olarak gösterilmeye başladı. 

‘OTELLERDE VAKA SAYISI ARTTI’
Konuyla ilgili Alanya Posta Medya’ya özel açıklamalarda bulunan Alanya İlçe Sağlık Müdürü Nadir Aldemir, “Vaka sayılarımız ne yazık ki hızlı bir şekilde arttı. İlk olarak yabancı turistler ile başladı ardından yerli turistlerle de birlikte otellerde vakalar çıktı. Şu an otellerde ciddi sayıda hastamız bulunuyor” dedi. 

‘HASTALARIN BÜYÜK ÇOĞUNLUĞU AŞISIZ’
Koronavirüsle mücadelede aşının önemine bir kez daha vurgu yapan Aldemir, “Hastalarımızın büyük bir çoğunluğu ne yazık ki aşısız. Aşılı vatandaşlarımızda çok nadir hastalığa rastlıyoruz. Şu an aktif hastalarımız aşılarını yaptırmayan kişilerden oluşuyor. Aşı önemli diyoruz ama özellikle genç nüfus aşı yaptırmaktan kaçıyor. Mutlaka aşılarınızı en kısa sürede yaptırmalısıız” şeklinde konuştu.

‘VAKA ARTTIKÇA YOĞUN BAKIM DA ARTACAK’
İlçe genelinde yoğun bakım oranına da değinen Aldemir son olarak, “Şu an için ALKÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yoğun bakımında koronavirüs tedavisi gören hastamız var. Yoğun bakım ünitemizde çok ciddi bir doluluk yok ancak vaka sayısı arttıkça buradaki hasta sayımız da ne yazık ki artacak” ifadelerini kullandı. – Gülşah ANAK
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169