banner84

Alanya'daki okul iddiaları yalan çıktı!

Alanya Lisesi’nde bir öğrencinin bıçaklandığı ve Türkler Anadolu Lisesi’nde 3 öğrencide koronavirüsün ‘Mu’ varyantına rastlanıldığı ile ilgili iddialara açıklık getiren Alanya İlçe Milli eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz, bilgilerin yanlış olduğunu belirtti. 

Alanya'daki okul iddiaları yalan çıktı!

‘VİRÜS VARYANTSIZ, ÖĞRENCİ BIÇAKLANMADI’
Alanya’da bir lisede koronavirüsün ‘Mu’ varyantına rastlanıldığı bilgisi ile ilgili açıklama yapan Alanya İlçe Milli eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz, “Bu tamamen asılsız bir konu. Öğrencilerimizde varyantlı virüs yok” dedi. Ayrıca Alanya Lisesi’nde  bir öğrencinin sınıf arkadaşı tarafından sırtından bıçaklandığı iddiası ile ilgili de konuşan Müdür Yılmaz, “Kavga var. Öğrenci okula bıçak da sokmuş. Ama bıçaklama diye bir olay yok” dedi.
Alanya’nın Türkler Mahallesi’nde bulunan Türkler Güzel Sanatlar Lisesi’nde 3 öğrencide koronavirüsün  ‘Mu’ varyantına rastlanılması ilçe genelinde galeyana neden olmuştu. Konuyla ilgili Alanya Postası’na özel açıklamada bulunan Alanya İlçe Milli eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz vatandaşlara sakin olmalarını öğrencilerin varyantsız virüse yakalandığını belirtti. 

‘YALAN YANLIŞ HABER YAPILIYOR’
Konuyla ilgili gerekli araştırmanın yapılmadığını ve vatandaşlara panik yaşatıldığını belirten Müdür Yılmaz, “Biz basındaki arkadaşlarımızdan bizleri arayarak bilgi almalarını isterdik. Çünkü bu olayın ardından İlçe Sağlık Müdürümüz Nadir Bey ile de görüştük. Nadir Beyin henüz rastlamadığı varyantı biz Alanya’da var gibi gösterdik. Evet ne yazık ki 3 öğrencimiz koronavirüs pozitif çıktı. Ancak öğrencilerimizdeki virüs varyantlı değil ve ailelerinden kaptıklarını düşünüyoruz. Bir vakadan fazla olunca eğitim uzaktan oluyor. Bu nedenle bir sınıfımız karantinada ve eğitimi uzaktan yapacaklar. Onun haricinde okulumuz açık ve her şey normal ilerliyor” şeklinde konuştu. 

‘BIÇAKLAMA İDDİASI DA YANLIŞ’
Alanya Lisesi’nde bir öğrencinin bıçaklandığı iddiasına da açıklık getiren Müdür Yılmaz, “Alanya Lisesi’nde öğrencimizin bıçaklandığı ile ilgili haber de ne yazık ki eksik bilgi” dedi. 

‘ÖĞRENCİLER KONUSUNDA İŞLEM BAŞLATILDI’
Lisede iki öğrencinin kavga ettiğini ve bir öğrencinin okula bıçak soktuğunu ancak bıçaklama vakasının olmadığını belirten Müdür Yılmaz, “Ne yazık ki iki öğrencimizin kavga ettiği doğru. Bir tanesi okula bıçak da getirmiş. Ama hiçbir öğrencimiz bıçaklanmadı. Yine de yaşanan olumsuzluk sonucunda öğrencilerimiz ile ilgili gerekli işlemler okul idareleri tarafından gerçekleştiriliyor” ifadelerini kullandı. - Gülşah ANAK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107