banner84

Alanya için bulunmaz nimet! Faydalarını duyunca şaşıracaksınız

Son günlerde Alanya'da da sık yetiştirilmeye başlayan Ejder meyvesi, vitamin ve mineral açısından oldukça zengin bir besin değerine sahip. Bu meyve Güney Amerika’da en çok yetişen meyveler arasındadır. Ejder meyvesi pitaya olarak da isimlendirilmektedir… İşte Ejder meyvesinin faydaları...

Alanya için bulunmaz nimet! Faydalarını duyunca şaşıracaksınız

Ejder meyvesini bıçak ile ortasından kesin ardından etli kısmı yani meyvenin yenilecek kısmını dışarı çıkarın. Ejder meyvesini tüketirken meyvenin kabuğunu tüketmeyin.

EJDER MEYVESİNİN FAYDALARI…

- Ejder meyvesi, doğal antioksidandır. Bu meyveyi düzenli olarak tüketmek vücuttaki zararlı toksinleri atmak için doğal bir yöntemdir.

- Pitaya meyvesi, içerdiği yüksek lif ile zayıflamaya da destek olmaktadır. Yüksek lif içeren bir meyve olduğu için bağırsaklarda kolay emilim sağlar. Bu özelliğiyle bağırsak hastalıklarına iyi gelmektedir. Genellikle, diyet menülerine eklenmesi tavsiye edilir.

- Ejder meyvesi, göz sağlığı için de oldukça faydalıdır. Yüksek miktarda içerdiği C vitamini ve kalsiyumun yanı sıra potasyum da içerir. Ejder meyvesini düzenli olarak tüketmek, katarakt gelişimine de engel olur.

- Belirli bir yaştan sonra ortaya çıkan yüksek tansiyonu dengelemek için de ejder meyvesi tavsiye edilir. Ejder meyvesi, tansiyonu dengelemede oldukça başarılıdır.

- Ejder meyvesi şeker hastalarının başvurması gereken meyvelerden biridir. Vücutta insülin direncini artırır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107