banner84

Alanya sağlıkta merkez oluyor

Alanya sağlık turizmi merkezi olma yönünde ilerliyor. Rüştünü ispatlayan ve emin adımlarla ilerleyen TURSAF ilklere imza atmaya devam ediyor

Alanya sağlıkta merkez oluyor
TURSAF Dr. Tevfik Yazan öncülüğünde, Türkiye’deki birçok akademisyenin ve sağlık turizmi temsilcilerinin katılacağı bir toplantı düzenlemeye hazırlanıyor.  TURSAF, ALTSO (Alanya Ticaret ve Sanayi Odası), ALKÜ (Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi) ve AHEP (Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi)’nin katkılarıyla düzenlenen toplantı öncesi  meslek eğitim modülü oluşturulması için kolları sıvadı. 19-21 Mayıs 2017 de Konaklı Hedef Resort Hotel’de  gerçekleştirelecek olan toplantıda, bu eğitim modülünün nasıl işleyeceğine ve  meslek tanımında neler olucağına dair  bir danışma kurulu oluşturulması planlanıyor.  Bu komisyon,  akademisyenlerden ve sağlık turizmi tesmsilcilerinden oluşacak. Toplantıyla birlikte  Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanlığı Mesleki Yeterlilik Kurumu işbirliğiyle ilk defa sağlık turizmi elamanı mesleği, uluslar arası standartlarda tanımlanmış olacaktır. 
MESLEKİ EĞİTİMİN KATKILARI 
Böylelikle Türkiye'de ilk defa uluslararası meslek standartı tanımlanmış sağlık turizmi konusunda yetişmiş kalifiye elemanlar istihdam edilecek. Bu uygulamanın merkezi ise Alanya olacak. Bu projeyle birlikte  tüm Türkiye'de sağlık turizmi yapmak isteyen özel kuruluşlar, sağlık tesisleri, termal tesisler, kamu hastaneleri ve yaşlı bakım merkezleri elemanlarını artık Alanya'da yetiştirecek.
TURSAF, ALANYA MERKEZLİ BİR SAĞLIK TURİZMİ ARAŞTIRMA UYGULAMA MERKEZİ KURUYOR
Başkanlığını Dr. Tevfik Yazan’ın yürüttüğü ve TURSAF öncülüğünde, ilçemizdeki üniversitelerle birlikte bir Sağlık Turizmi Araştırma ve Uygulama Merkezi kuruluyor. Bu  Sağlık Turizmi Araştırma ve Uygulama Merkezine, Türkiye'nin sağlık turizmi konusundaki çalışan akademisyenlerin birçoğu, uluslararası üç adet üniversite ve ülkemizden 11 ilin temsil ettiği ve sektör temsilcisinin oluşturduğu çok geniş katılımlı bir danışma kurulu oluşturulacak. Sağlık turizmi ile ilgili yapılacak olan tüm akademik çalışmalar Alanya merkezli bir bilim merkezinden yönetilmesi planlanıyor.
DÜNYA İSLAM ÜLKELERİ SAĞLIK TURİZMİ KONSEYİ ALANYA MERKEZLİ OLUYOR
Ulusal düzeyde temsil edilecek olan Dünya İslam Ülkeleri Sağlık Turizmi Merkezi TURSAF öncülüğünde Alanya olacak. 42 ülkeden 250 delegenin katılacağı 2017 yılının son baharında gerçekleştirilecek olan bu konsey, bölgemize ve ülkemize İslam Ülkelerinden hasta akışını sağlayacak bir proje.
Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2017, 18:23
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107