banner84

Alanya'yı mutlu eden tablo

2021'in ilk aylarında sıkıntılı bir sürece girilen koronavirüs tablosunda nihayet beklenen oldu. Yüksek riskli ilçelerin gösterildiği kırmızı renkten sıyrılan Alanya, önce sarı renkle şimdi ise en düşük riskli ilçeler arasına girdi. Korkulu günleri geride bırakan Alanya sezon öncesi maviye büründü.

Alanya'yı mutlu eden tablo

Koronavirüs vaka tablosunda ülke genelinde düşüş yaşandı. Kısmi kapanma ve tam kapanma uygulamalarının hayata geçmesi sonucu alınan sevindiren haberlerle, ülke genelinde kısıtlamalara yönelik esnetilme bekleyişi de başladı. Düşüşün en büyük faktörü olarak ise aşılamada yaşanan hızlanış olarak gösteriliyor. 

7 GÜNLÜK 7 BİN AŞILAMA
Ülke genelinde olduğu gibi Alanya’da da aşılama çalışmaları hızla devam ediyor. Gün içinde ilçede bulunan bütün Aile Sağlık Merkezleri’nde 30’ar olmak üzere toplam 3 bin kişi, ALKÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde de günlük en az 4 bin kişinin aşılandığı belirtildi. Bu rakamlara göre ilçe genelinde toplamda günlük 7 binden fazla kişi aşılanıyor. 

VAKA SAYILARI DÜŞTÜ   
Uzun bir süre yüksek risk grubunda yer alan Alanya, son olarak orta riskli grupların gösterildiği sarı renkle yer almıştı. Son alınan bilgiye göre ilçede günlük vakalar 100 binde 7’ye düştü. Bu kapsamda Alanya mavi renge yani düşük risk grubuna dahil oldu. -Gülşah ANAK

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2021, 16:30
banner140
YORUM EKLE
YORUMLAR
Aydın Bağ
Aydın Bağ - 1 ay Önce

çok iyi haberler bunlar.
bir şey soracağım, birkaç güne Ruslar da gelmeye başlayacakmış.
Korona şu anda Rusya'da rekor üstüne rekor kırıyor, özellikle Moskova.
Bu gelen Ruslar'dan Avrupa'nın istediği gibi aşılanmış olmaları isteniyor mu?
Sonra 1-2 haftaya Alanya'mız eskiye dönmesin ne olur lütfen.

SIRADAKİ HABER

banner107