banner84

Alanya’da 8 bin kişi formuna kavuştu

Alanya Belediyesi’nin ücretsiz hizmeti olan Diyetisyen Birimi’ne kurulduğu tarihten bu yana 8 bin kişi başvurdu. Bu vatandaşlar 15 bin seansla ideal kilolarına kavuştu.

Alanya’da 8 bin kişi formuna kavuştu

-Engin ANAK

Alanya Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde, Tosmur Ek Hizmet Binası’nda bulunan Beslenme Eğitimi ve Diyetisyenlik Hizmeti’nden yararlanan vatandaşlar, sağlıklı beslenme programları sayesinde fazla kilolarından kurtuluyor. Vatandaşlar dengeli ve sağlıklı beslenme şekillerini de öğrenerek tekrar kilo alma riskinden uzaklaşıyor.

15 BİN SEANS

2014 yılının Aralık ayında ‘Herkes İçin Sağlık, Herkes İçin Diyet’ sloganıyla hizmete giren diyetisyen birimi bu güne kadar 8 bin vatandaşa 15 bin seans ile sağlıklarına kavuşturdu. Nisan ayında ise 370 vatandaşa hizmet verdi.

ÜCRETSİZ HİZMET

Verilen hizmetler hakkında bilgi veren Alanya Belediyesi Diyetisyeni Merve Kodal, sadece fazla kilolu olan vatandaşlara değil, yaşlılara, diyabetik rahatsızlıkları olanlara, kilo alma problemi yaşayan tüm vatandaşlara ücretsiz olarak hizmet verdiklerini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2019, 00:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107