banner84

Alanyalılar dikkat! Aşı kartınız yoksa giremeyeceksiniz

Bölgenin en büyük alışveriş merkezi konumundaki Alanyum AVM, işyerlerine yaptığı tebligatta aşı kartı olmayan çalışanlara AVM içerisinde çalışma izni verilmeyeceğini duyurdu.

Alanyalılar dikkat! Aşı kartınız yoksa giremeyeceksiniz

Alanyum AVM Genel Müdürü Ahmet Paşaoğlu, AVM bünyesindeki işyerlerine yolladığı yazıda aşı kartı olmayan çalışanlara 1 Ağustos 2021 tarihinden itibaren AVM içerisinde çalışma izni verilmeyeceğini tebliğ etti.

İşte Ahmet Paşaoğlu imzası ile yapılan tebligatta yer alan ifadeler:

“Değerli iş ortağımız; bildiğiniz üzere tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını nedeniyle tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de sağlık sorunları yaşanmış ve azımsanmayacak sayıda vaka artışları gerçekleşmiştir. 1 Temmuz 2021 tarihinden itibaren ülkemizde normalleşme süreci başlamış ve tüm kısıtlamalar kaldırılmıştır. Ancak son birkaç gündür Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalar dikkate alındığında normalleşme sürecinin de etkisiyle birlikte yeni hasta sayılarında artış yaşandığı anlaşılmaktadır. Bu nedenle gerek sizlerin ve çalışanlarınızın, gerekse bizlerin Covid-19 salgınından korunabilmesi adına, 1 Ağustos 2021 tarihinden itibaren mağazalarda çalışan personeller ve gece çalışması yapacak çalışanlarınızın veya dışarıdan sağlanacak tedarikçilerin çalışma belgesi ile birlikte aşı kartlarının da tarafımıza gönderilmesi gerektiği yönünde AVM yönetimi tarafından karar alınmıştır. Bu nedenle 1 Ağustos 2021 tarihinden itibaren mağazalarda çalışan personeller ve gece çalışması yapacak çalışanlarınızın veya dışarıdan sağlanacak tedarikçilerin çalışma belgesi ile birlikte aşı kartlarının da tarafımıza gönderilmesi, aşı kartı tarafımıza iletilmeyen çalışanlara AVM içerisinde çalışma izni verilmeyeceğini hatırlatır, anlayışınız ve iş birliğiniz için teşekkür ederiz.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Asaf
Asaf - 11 ay Önce

anayasayı hiçe sayanlar arasına alanyum'da girmiş. ülke ne hale geldi! aşı reddi anayasal haktır, çalışan hiç bir surette tehdit edilemez.

SIRADAKİ HABER

banner107

banner169