banner129

Alanya'ya geldi, 10 günde hayatı değişti

Antalya sadece tatil turizminin yanı sıra sağlık turizmiyle de öne çıkıyor. Özellikle Alanya'da hızla gelişim gösteren sağlık turizmi, egzama hastaları için de bir umut ışığı oldu. Uzun süredir egzama hastalığından muzdarip olan Yücel Bağlı aradığı şifayı Dr. Çelik'in akpunktur tedavisiyle buldu

Alanya'ya geldi, 10 günde hayatı değişti

Burcu MUTLU
Yurtdışında aldığı akupunktur eğitimiyle Dr. Recep Çelik, sadece Alanya'dan değil dünyanın dört bir yanından egzama rahatsızlığı olan insanı sağlığına kavuşturarak hem Alanya'da sağlık turizminin gelişimine büyük katkı sağlıyor hem de egzamanın tedavisi konusunda bir alternatif oluşturarak hastanelerde ilaçlarla tedavi olmak istemeyen hastaların tercihi oluyor. 
'TEDAVİ İÇİN MUĞLA'DAN GELDİ
Muğla'da yaşayan ve yaklaşık bir yıldır egzama hastalığından muzdarip Yücel Bağlı rahatsızlığından Alanya'da Dr. Recep Çelik sayesinde kurtuldu. İnternetten yaptığı araştırmalar sonucu Dr. Çelik'in akpunktur ve ozon tedavisi gibi yöntemlerle hastaları sağlığına kavuşturduğunu öğrenen Bağlı, Muğla'dan Alanya'ya gelerek soluğu doktorun kliniğinde aldığını söyledi. Yücel Bağlı, ilk olarak bir önce egzamaya yakalandığını belirtirken, öncelikle hastalığın ellerinde başladığını söyledi. Bağlı'ya öncelikle klinikte bir diyet uygulanırken, beslenmesi düzenlendikten sonra akpunktur tedavisine başlandı. 
'ON GÜNDE HAYATIM DEĞİŞTİ'
Bu yıl Kurban Bayramı'ndan on gün önce rahatsızlandığını ve elleriyle ayaklarında egzamanın tekrar nüksettiğini vurgulayan Bağlı, "Çok ağır bir şekilde ellerim ve ayaklarım, dizlerime kadar, kollarım omuzlarıma kadar morarmış bir şekildeydi. Bayramdan sonra buraya intikal ettim. Hocamın verdiği diyeti uygulayarak bir hafta sonra tekrar geri geldim. Burada 10 gündür akpunktur tedavisi görüyorum" diye konuştu. 
Dr. Recep Çelik'in on günlük tedavisi sonrası hayatında çok şeyin değiştiğini ifade eden Bağlı, hastalığın neredeyse tamamının geçtiğini söyledi. Artık rahat uyku uyuyabilmekten dolayı büyük mutluluk yaşadığını belirten Bağlı, "Geldiğimle şu anki fark yüzde 500 diyebilirim. Çok rahatsızdım, şu anki halim çok iyi, çok rahatım. Uyuyabiliyorum, yanmalarım, kaşıntılarım bitti. Herhangi bir sıkıntım yok, gayet iyi durumdayım, gayet de iyi hissediyorum" dedi. 
 

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2019, 10:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107