banner84

ALKÜ nitelikli sağlık hizmeti veriyor

Pandemi ile birlikte sağlığın önemi bir kez daha anlaşılırken sağlık tesisi ve sağlık çalışanında ne kadar değerli olduğu yeniden hatırlandı. Türkiye olarak birçok ülkeye bu alanda yardım ulaştırdığımız gibi Alanya’da çevre il ve ilçelerden gelen hastalara da şifa dağıtan bir merkez konumunda. Alanya’da 420 yatak kapasiteli ALKÜ hem normal servis hastalarına hem Covid servisi hastalarına nitelikli yataklı tedavi vermekte.

ALKÜ nitelikli sağlık hizmeti veriyor

ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi kurulduğu günden beri kendini hem tıbbı cihaz anlamında hem de hekim kadrosu olarak geliştirmeye devam ediyor. Kovid-19 ile birlikte sağlıklı yaşamanın ve sağlık hizmeti almanın önemi tüm dünyada olduğu gibi Alanya’da toplumun tüm kesimleri tarafından anlaşıldı.
YOĞUN BAKIMDA 15 HASTA
ALKÜ’de Antalya merkez dahil bölgedeki birçok hastaneye göre doluluk oranı minumum seviyede seyrederken bu yönüyle ve hekim kadrosu ile civar il ve ilçelerden de sevk edilen hastaların tedavisini yürütüyor. Hastanede 1300 dolayından personel ve alanından uzman bir 186 doktor ve ALKÜ TIP Fakültesinden öğretim görevlileri ile sağlı 420 yataklı hastanede sağlık hizmeti veriliyor. Hastanenin 35 olan yoğun bakım servisi olası ihtiyaca karşı son dönemde 47’e yükseltilirken şuan ise diğer hastanelere nazaran yoğun bakımda doluluk riski bulunmuyor. COVİD-19 servisinde 30, aynı bölümün yoğun bakım kısmında ise 15 hastanın tedavisi yapılırken hastanede toplam yatan hasta sayısı ise 300’ün altında. Kovid-19 ünitesinde ki hastalarda virüsün buluşma hızı dikakte alınarak tekli odalarda tedavi eliyor. Bu yönüyle düşünüldüğü zaman ALKÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesinin nitelikli sağlık hizmeti dikkat çekiyor. -Özgür YILMAZ

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107