banner84

ALKÜ salgına meydan okuyor

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi salgın döneminde çalışmalarını istikrarlı bir biçimde yürütmeye devam ediyor. Vatandaşların sağlığı ciddiye alınarak büyük önlemler alınıyor.

ALKÜ salgına meydan okuyor

Dünyayı etkisi altına alana korona virüsü halen yayılmaya devam ediyor. Bu kapsamda bir çok hastane pandemi hastanesi olarak kullanılmaya başlandı. Alanya'da da uzun süredir baş gösteren salgın ile Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi tarafından büyük önlemler alınarak mücadele ediliyor. Hastane Başhekimi Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı salgınla mücadeleye yönelik yaptıkları çalışmalar doğrultusunda bir açıklamada bulundu. Lakadamyalı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi idaresi olarak Covid-19 Pandemi döneminde tüm çalışanlarımızın bu sürecin aktif bir parçası olması yönünde  gerekli tedbir ve önlemleri hızlı ,etkin bir şekilde aldık. Antalya'nın doğusunda Mersin'e kadar ilçede  tek pandemi hastanesi olarak şu anda görev yapmaktayız. Bu süreci Alanya ölçeğinde kontrollü bir şekilde yürütmekte, ihtiyaç halinde  tüm hekimlerimizi görevlendirmekteyiz. Cumhurbaşkanlığımızın öncülüğünde Sağlık Bakanlığımızca alınan tedbirlere istinaden  sağlık sistemimizi aşan bir sorun yaşanmamıştır.

SAĞLIK HİZMETİ KESİNTİSİZ DEVAM EDİYOR

Yine pandemi sürecinde emeklilik hakkı doğmuş ancak emekli olamamış hekimlerimiz olduğu gibi çeşitli sosyal nedenlerle , eğitim (TUS) vb nedenlerle ayrılma talebi olan çalışanlarımız mevcuttu. Bakanlığımızca ayrılma süreçlerine izin verilmesi ile birlikte bu talepler gerçekleşmiştir.  Her meslekte olduğu gibi küresel Covid-19 salgınıyla mücadelede tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de en ön saflarda yer alan ve büyük bir özveri ile çalışan hekim arkadaşlarımın çoğunda endişe ve kaygı sorunu yaşanmıştır. Lakin hekim arkadaşlarım görevlerinin başında yer almakta, sağlık hizmeti kesintisiz  devam etmektedir.  Boşalan kadroların yerine de yeni hekim isteminde bulunulmuştur.Herhangi bir hizmet aksaması yaşanmamaktadır.

KAÇ ÇALIŞAN VAR?

186 hekimimiz  bin 322  sağlık çalışanımız ile  sağlık  hizmeti vermeye  devam etmekteyiz. Son 7 ay içerisinde 499 bin 365 hastamızın ayaktan muayene işlemlerini gerçekleştirdik. 8 bin 956 hastamız yatarak tesisimizde tedavi altına alınmıştır. 9 bin 82 hastamızın ameliyatını başarıyla yaptık. Her kurumda olduğu gibi  hastanemizde de  çalışan sirkülasyonu  olmakta giden ve gelen kadroların yeri Sağlık Bakanlığımızca  dolmaktadır. Ayrıca  hekimlerimize maddi olarak ciddi bir ek ödeme kaybı ile birlikte motivasyon düşüklüğü yaşanmaması adına gerekli tedbirler hayata geçirilmiştir.Yaşanan ayrılıklar   resmi usulüne uygun ayrılışlardır. Bu durumun  idareye maal edilmesine anlam verememekteyiz.  Hepimiz aynı payda altında toplanmış bireyleriz. Sağlık Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda hepimizin  tek amacı bu tesiste  insanlara  kaliteli bir sağlık hizmeti sunmak ve hayat kurtarmaktadır.Bu süre zarfında yine  evine gitmek istemeyen sağlık çalışanlarımıza misafirhanemizin kapıları açılmıştır. Halen de hizmet vermeye devam etmektedir, diyen Lakadamyalı koruyucu ekipman konusunda da Pandemi boyunca hiç bir zaman sıkıntı yaşanmadığının da altını çizdi.

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2020, 17:32
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107