banner129

ALKÜ’de çevre ve atık yönetimi anlatıldı

ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Antalya İl Sağlık Müdürlüğü Enerji Verimliliği ve Çevre Yönetim Birimi koordinatörlüğünde, sağlık kuruluşlarında enerji verimliliği ile çevre ve atık yönetimi hakkında bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi.

ALKÜ’de çevre ve atık yönetimi anlatıldı

Antalya İl Sağlık Müdürlüğü Enerji Verimliliği Birimi’nde görev yapmakta olan Cihan Urhan toplantıya katılan tüm birim sorumlularının sistemli ve planlı bir şekilde çalışmalarını istedi. Urhan, tasarruf tedbirlerinin önemli olduğuna vurgu yaparak, “Hastanelerimizde yapacağımız her türlü tedbirde çalışanlarımızın yanımızda olması gerekmektedir. Sizlerin desteğine bu konuda çok ihtiyacımız var” dedi.

Oldukça verimli geçen toplantıda; sağlık kuruluşlarında yürütülen çevre ve atık yönetimi uygulamalarında karşılaşılan sorunlar ve çözüm yolları da ele alındı.

İl Sağlık Müdürlüğü Çevre Yönetimi Birim Sorumlusu Derya Arık, tıbbi atık kaynaklarının yarattığı sağlık riskleri ve neden olabilecekleri yaralanmalar ile hastalıklar, kaza veya yaralanma anında alınacak tedbirler hakkında katılımcıları bilgilendirdi.  Arık, ”Atık yönetimi konusunda önemli yol kat ettik. Fakat tıbbi atık miktarı da her yıl giderek artmaktadır. Bu da bizlere atık yönetim kalitesini arttırma gereğini ortaya koymaktadır. Doğamız ve çevremiz adına lütfen sadece tüketici olmayalım, üretici olalım” diye konuştu.

Toplantı sonunda sağlık kuruluşlarında görev yapan, çevre ve atık yönetimi sağlık personellerinin görüşlerine başvurularak değerlendirildi. Başhekim Prof.Dr. Bülent Adil Taşbaş da enerji verimliliğinin ve atık yönetiminin önemini vurgulayarak eğitimcilere teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2018, 17:52
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107