banner84

ALKÜ'de Ebeler Haftası kutlandı

ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yönetimi 21-28 Nisan Ebeler Haftası kapsamında bünyesinde çalışmakta olan ebelerle bir araya geldi

ALKÜ'de Ebeler Haftası kutlandı

-Haber Merkezi
ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yönetim birimi  düzenlenen etkinlikte ebelerin yaşamış olduğu sorunları dinleyerek çözüm önerilerini değerlendirdi. Daha sonra sağlık çalışanlarının katılımı ile birlikte pasta kesildi. Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Muhammet Karaman ebelik mesleğinin dünü ve bugününün ele alındığı programda ebelik mesleğinin sağlık ekibinin temel taşlarından biri olduğuna dikkati çekerek önemini vurguladı. 
'SAĞLIK SEKTÖRÜNE IŞIK TUTACAK'
Karaman, ”Aldığımız ilk nefeste yanımızda olan ve tarihin en eski mesleklerinden biri olan ebelik, sağlıklı bireylerin oluşmasında önemli bir yere sahiptir. Ebelik mesleği ayrıca kadın haklarının da en büyük savunucusudur. Geleceğe kadınlarımızla birlikte yön veren fedakarca ve özverili bir şekilde mesleğini icra eden, sağlık dünyasının olmazsa olmazları olan tüm ebelerimizin ebeler gününü en içten dileklerimle kutlarım. Sağlık meşalesini daima en iyiye taşıyan ebelerimiz bundan sonra da sağlık sektörüne ışık tutmaya devam edecektir“ diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2019, 10:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107