banner84

ALKÜ’de hastalar önce eğitim aldı sonra şarkı söyledi

ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nde tedavi gören hastalar için bir müzik dinletisi organize etti. Organizasyonda müzik eğitimi alan 24 hasta da şarkı söyledi.

ALKÜ’de hastalar önce eğitim aldı sonra şarkı söyledi

Haber Merkezi

ALKÜ Alanya Eğitim Araştırma Hastanesi’ne bağlı Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nde (TRSM) tedavi gören hastalar, düzenlenen koro dinletisinde aileleri ve sağlık çalışanlarıyla bir araya geldi. 4 ay boyunca müzik eğitimi alan 24 hasta, düzenlenen organizasyonda ritim yaparak, şarkı söyledi. Oldukça keyifli anların yaşandığı etkinlik sonunda hastalara sertifika töreni düzenlendi.

SOSYALLEŞMELERİNE KATKI SAĞLIYOR

İdari ve Mali İşler Müdürü Selbinaz Dere Bağışlar, hastaların tedavi süreçleri boyunca toplumdan uzaklaşmaması ve sosyalleşmelerine katkı sağlamak adına bu tür etkinliklere önem verdiklerini ifade etti. Bağışlar: ”Toplum Ruh Sağlığı Merkezi'nde tedavi gören hastalarımıza düzenlediğimiz sosyal aktiviteler sayesinde hem paylaşmayı hem de sosyalleşmeyi öğrenmekte bunları yaparken de eğlenmektedirler. Birlikte bir şeyler yapmayı öğrenen hastalarımızın ve onları izleyen ailelerinin yüzündeki o mutluluk ise her şeye değer. İşte bu yüzden etkinliklerimiz artarak devam edecektir. Çünkü biz onların yüzündeki o sıcak gülümseme ve sağlıkları için burada olmaya devam edeceğiz “diye konuştu. 

‘EĞLENİRKEN PAYLAŞMAYI ÖĞRENİYORLAR’

Ruh ve beden sağlığı ayrılmaz bir bütün olduğunu ifade eden Psikiyatri Uzmanı Dr. Halil Selahattin Özten hastaların hayatlarında oluşan kayıpları ve hayat yükünü azaltmak için bu tür etkinliklere önem verdiklerini açıkladı. Özten: “Hastalarımız tedavi birimimizde eğlenirken paylaşmayı öğrenmektedir. Bunu onlara anlatmanın en iyi yolarından biriside müziktir. Hastalarımız 4 aylık bir eğitim sonunda ailelerine ve bizlere bu güzel tabloyu çıkarttılar. Başta 4 ay boyunca hastalarımızın her biriyle ayrı ayrı ilgilenen müzik hocalarına, sağlık çalışanlarımıza ve bize bu imkanı sunan hastane yönetimine teşekkürü bir borç bilirim“ dedi.

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2019, 13:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107