banner84

ALKÜ’de kalp hala atmıyor

ALKÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde anjiyo ve bypass işlemlerini yapılmamasına tepkiler çığ gibi büyüyor.

ALKÜ’de kalp hala atmıyor
Haber Merkezi
Büyük umutlarla açılan ALKÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde kalp hastalarının yaşadığı sorunlara çözüm bulunamıyor. Anjiyo ve bypass olması gereken hastalar, Alanya'da bulunan çevre hastanelere gönderiliyor. Hastanede kalple ilgili cihazların neden bulmadığı ise hala merak konusu. Bakanlık tarafından onayın  alınmasına rağmen cihaz kurulumun yapılmaması nedeniyle çevre hastanelere sevk edilen vatandaşlar zor durumda kalıyor. 
Cihazların kurulumun ne zaman gerçekleşeceğine dair Alanya Postası'nın edindiği bilgiye göre, anjiyo birimi için 4. katta firma yerleştirme işlemlerine başlandı ancak koroner yoğun bakımın hastane içinde nereye lokalize edileceği henüz netlik kazanmadı. Tüm bunlar hallolsa dahi yardımcı sağlık personel sıkıntısı çözülmeden bu birimlerin faaliyete başlaması pek ihtimal dahilinde olmadığı öğrenildi. Zamanla ilgili net bir bilgi verilmezken, aktif bir çalışma hali içinde oldukları ifade edildi. 
KORONER ANJİYO İÇİN 100-150 SEVK
ALKÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne bir ay içerisinde kardiyoloji bölümüne başvuran hasta sayısı aylık 2500-3000 civarıiken, koroner Anjiyo için ise 100-150 kadar hasta bölge hastanelerine sevk ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2019, 23:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107