banner129

Antalya'da vaka artışı yüzde 100

Artan vakalar sebebiyle Sağlık Bakanı Fahrettin Koca içerisinde Antalya'nın da bulunduğu 4 ilin il sağlık müdürleriyle videokonferans yöntemiyle bir araya geldi. Görüşme sonrası Twitter'dan açıklama yapan Bakan Koca, illerdeki vaka artışlarını ve yoğun bakım doluluk oranlarını paylaşarak uyarıda bulundu.

Antalya'da vaka artışı yüzde 100

Hatay, Antalya, Trabzon ve Diyarbakır il sağlık müdürleriyle görüşen Koca, bu kentlerdeki Coronavirus (Covid-19) vaka sayılarında artış olduğunu belirterek “Hatay ve Antalya'da vaka artışı yüzde 100” dedi.Bakan Koca, sağlık müdürleriyle yaptığı görüşmeyi Twitter hesabından aktardı.Hatay, Antalya, Trabzon ve Diyarbakır il sağlık müdürleriyle online toplantı yaptığını belirten Koca'nın paylaştığı veriler, başta Türk Tabipleri Birliği olmak üzere sağlık meslek örgütlerinin vaka patlaması yaşandığına dair açıklamalarını da doğrular nitelikte. Tabloyu açıkladıktan sonra seferberlik ilan eden Sağlık Bakanı, sağlık çalışanları üzerindeki yükün azaltılmasına destek istedi.

‘ SEFERBERLİK ZAMANI’

Sağlık Bakanı Koca, şu verileri paylaştı:

“Hatay, Antalya, Trabzon ve Diyarbakır il Sağlık Müdürleriyle ayrı ayrı yaptığımız online toplantılarda, bu illerin durumlarını değerlendirdik. Yüksek risk devam ediyor. Son bir haftada Hatay’da vaka artışı yüzde 100, yoğun bakım doluluk oranı yüzde 70, Antalya‘da vaka artışı yüzde 100, yoğun bakım doluluk oranı yüzde 71, Trabzon’da da vaka artışı yüzde 50, yoğun bakım doluluk oranı yüzde 75, Diyarbakır'da da sabit artış var; yoğun bakım doluluk oranı yüzde 70.Bütün kurumlarımızla seferberlik zamanı. Sağlık çalışanlarının üzerindeki yükü azaltalım. Mücadele güç birliği ile kazanılır.”

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2020, 16:07
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107