banner129

Antibiyotik çözüm değil!

Son günlerde artarak devam eden grip salgınından korunma yollarını Alanya Posta TV'de anlatan Gökoğlu, kalabalık ortamlardan uzak durulması gerektiğini vurguladı. Ayrıca Gökoğlu, gribin çaresinin antibiyotik olmadığını belirterek, "Beslenmenize ve vücut direncinizi arttıracak C vitamini ve probiyotiklere yönelin" dedi

Antibiyotik çözüm değil!

-Haber Merkezi

Alanya Posta TV'de yayınlanan Hayal Başar ile Sağlık Zamanı programının konuğu Lazergöz Tıp Merkezi Kulak, Burun, Boğaz Uzmanı Dr. Selami Gökoğlu, gripten korunma yollarını Posta TV'nin izleyicileri için anlattı. Antibiyotiklerin gripte çare olmadığını belirten Gökoğlu, aynı zamanda dünyayı tedirgin eden Corona virüsü ile ilgili de açıklamalarda bulundu.
VÜCUT DİRENCİNİZ İÇİN YEDİKLERİNİZ ÖNEMLİ
Grip salgınlarından korunmanın yollarını anlatan Gökoğlu, "Şu anda bizim memleketimizde çıkan influenza virüsleri. Bu da hastada ateş, halsizlik, burun tıkanıklığına sebep olur. Hasta olmamamız için mutlaka belli dönemlerde vücut direncimizi arttırıcı besinler almamız gerekiyor. Antibiyotik değil ama kesinlikle. Dışarıdan gelecek enfeksiyonlara karşı besinler bizi korur. Probiyotikler, C vitamini alarak, beslenmemize dikkat edersek bunlarla gripten korunmuş oluruz. Daha hafif geçirmiş oluruz.
KALABALIK ORTAMDAN KAÇININ
AVM'lerde olsun, kalabalık yerlerde çok fazla vakit geçirmemeniz gerekir.  Mesela Uçak yolculuğunda enfeksiyon kapma riski daha yüksek. Oradaki grip olan bir kişiden hemen virüs bize de geçer havayoluyla. O yüzden bunlara dikkat etmek gerekiyor. Kalabalık yerlerden kaçınmak lazım. Ve kesinlikle sigara içmemek lazım. Vücut direncini arttırmak için gerekli probiyotikleri almak lazım" diye konuştu. 
'ANTİBİYOTİĞE YÖNELMEYİN'
Gribe antibiyotiğin çözüm olmadığını belirten Gökoğlu, "Gribin kesinlikle antibiyotikle tedavisi yoktur. İnsanlarımız tarafından yanlış anlaşılma var. Yanlış anlaşılmadan dolayı hemen ateşi çıktığı zaman antibiyotiğe yöneliyor. Antibiyotik almak çok yanlış" dedi.
'DÜNYA İÇİN TEHLİKE'
Tüm dünyayı tedirgen eden ve her geçen gün yayılmaya devam eden Corona virüsü hakkında da açıklamada bulunan Gökoğlu, "Çinlilerin beslenmesi ile bizim beslenmemiz arasında çok büyük fark var. Çinliler ne bulurlarsa doğada yiyorlar. Ve bunlar daha çok yarasalardan ortaya çıktığı söyleniyor. Daha önce de sars virüsü vardı. Sars virüsü de aynı bu Corona virüsünün bir çeşidi.  Ama bu son Corona virüsü hakikaten dünya için bir tehlike. Bu virüs yeni çıkmış bir şey değil. Daha önceden de vardı fakat şekil değiştiriyor. Mutasyona uğruyor bu virüsler" dedi.
GÖKOĞLU'NDAN İLAÇSIZ TEDAVİ ÖNERİSİ
Önce kuş gribi idi, sonra domuz gribi oldu. Sonra sars gribi oldu şimdi de Corona virüsü. Virüs vücuda girdiği zaman akciğerleri tamamen çökertiyor. Antibiyotik tedavisi olmadığı için ancak yatırılıyor hasta. Serum tedavisi verilmesi lazım. Bol su içmesi lazım. Ben de halkımızın buna yakalanmaması için, benim için en basit, hatta ilaç olarak da söylüyorum, suyu çok güzel kaynatacak. Kaynattıktan sonra içerisine bir poşet karbonat, birazcık da kaya tuzu ekleyecek. Her gün bir kere en azından burnuna çekecek ve temizleyecek. Ağzında gargara yapıp temizleyecek. En basit tedavi bu" dedi.

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107