banner129

Başhekim’den hekim müjdesi

ALKÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı, ilk açıklamasını Alanya Posta TV’ye yaptı. Lakadamyalı, onkoloji ve yeni doğan ünitesi konusunda Tıp Fakültesi ile işbirliği halinde sorunu çözeceklerini söyledi.

Başhekim’den hekim müjdesi

Özgür YILMAZ

Alanya’da çeşitli pozisyonlarda uzun yıllar hekim olarak görev yaptığını bu yüzden Alanya'nın sorunlarını, sağlık sıkıntıları büyük ölçüde biliyorum diyen Lakadamyalı, üniversitemizin de desteği ile eksik kalan branşları hızlı bir şekilde tamamlayacağız” dedi. Lakadamyalı, “Öncelikle şunu söyleyelim tarafıma tevdi edilen görev ile ilgili başta sağlık bakanımız olmak üzere, değerli devlet büyüklerine teşekkür ediyorum. Uzun yıllardır Alanya’da çeşitli pozisyonlarda uzman hekim olarak, farklı kurumlarda başhekim olarak çalıştım. Alanya'nın sağlık alanındaki sorunlarını, dertlerini büyük ölçüde biliyorum. Hastanemiz yeni kurulmuş büyük bir hastane ve bir ortak kullanım hastanesi. Üniversitemiz ile beraber Sağlık Bakanlığı'nın ortak kullandığı bir hastane. Dolayısıyla üniversitemizin de desteği ile eksik kalan branşları hızlı bir şekilde tamamlayıp Alanya halkına herkesin ulaşabileceği, hızlı, nitelikli 7/24 bir hizmet sunmak istiyoruz. Elbette bir takım eksikliklerimiz var. Mevcut durumda bir takım aksaklıklar var ama bunlar çözülemeyecek sorunlar değil. Alanya halkının da hoşgörüsüne inanarak bu sorunları hızla çözmeye gayret edeceğiz. Çok değerli hekim arkadaşlarımız var, halihazırda bu çatı altında hizmet veren. Onlara teşekkür ediyorum, onların desteği bizim için çok önemli” dedi.

“BAKANIMIZIN DA DESTEĞİYLE İSTEDİĞİMİZ NOKTAYA GELECEĞİZ”

Prof. Dr. Lakadamyalı, sayın bakanımızın verdiği özel önem sayesinde hastanemizi istediğimiz noktaya getirmek için planlama yaptıklarını belirtti. Lakadamyalı, “Belli bir noktaya ulaşabilmemiz için sayın Dışişleri Bakanımız bölgenin hem milletvekili hem bir bakanı olarak kendisi de bu kuruma ayrı bir özen ve değer veriyorlar. Kendilerinin de desteği ile kurumu istediğimiz noktaya getireceğimizi düşünüyorum. Kısa, orta ve uzun vadeli planlarımızı yaptık. Süreç içerisinde bunu siz değerli basın mensuplarımızla Alanya halkımıza duyuracağız. Yeni bir görev, devir teslim şu anda ve hazırlıklarımız devam ediyor ama biraz daha sabır istiyoruz. Bu sabrın sonu inşallah selamet olacak” ifadelerini kullandı.

“SEMT POLİKLİNİKLERİ İŞLEVSELLEŞECEK”

Semt polikliniklerine de değinen başhekim, buraların daha işlevsel hale getirileceği müjdesini verdi. Başhekim Lakadamyalı, “Konaklı'da ve Mahmutlar’da faaliyet yürüten iki semt polikliniğimiz var. Bu polikliniklerinin etkin olan bölümlerin öncelikle hizmet etmesini istiyoruz. Dahiliye, çocuk gibi daha çok o bölgenin ihtiyacını karşılayacak hekim profiline uygun ihtiyacı karşılayacak bir unsuru saptamaya çalışıyoruz. O konuda çalışmalarımız devam ediyor. Mahmutlar’daki semt polikliniğimizin binası ile ilgili küçük bir pürüz var. İnşallah onu da kısa süre içerisinde çözmüş olacağız” diye konuştu.

“EKSİK BRANŞLAR ALKÜ İLE ORTAKLAŞA ÇÖZÜLECEK”

Hastanede eksik bölümler ve hekimler konusunda dikkat çeken ALKÜ Başhekimi Lakadamyalı, “Eksik branşlar konusunda Tıp Fakültemiz ve Rektörlüğümüz ile mutabakata vardık. Onların desteği ile nitelikli hekime ulaşmamız çok daha kolay olacak” dedi. Lakadamyalı, ana ve yan dallar konusunda eksiklerin adım adım gerçekleştirileceği müjdesini de vererek, “Üniversitemizin desteği bizim için nitelikli hekime ulaşma açısından çok önem arz ediyor. Yandal diye tarif ettiğimiz ana dalların üzerinde görev yapan, Dahiliyeye bağlı yandallarda endokrinoloji, hematoloji, bir süre sonra onkoloji gibi yandal hekim uzmanlarına hızlı bir şekilde ulaşmamız gerekiyor. Yine yenidoğan yoğun bakım ünitemiz var. Ancak faaliyete henüz tam olarak geçmemiş yeni doğan ünitesi faaliyete başlayacak. Yine çocuk hastalıkları uzmanlığı üzerindeki yandal hocalarımızın temini konusunda bize desteklerini vereceklerini ifade ettiler. İnşallah bunlar bir planlama ile beraber adım adım gerçekleşecek” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107