banner84

‘Bir gün değil her gün yanınızdayız’

ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Lakadamyalı 3 Aralık Dünya Engelliler günü kapsamında engelli bireylere verilen sağlık hizmetlerine değindi. 

‘Bir gün değil her gün yanınızdayız’

Engelli vatandaşlara sağlanan imkanların bir ülkenin gelişmişlik düzeyini gösterdiğine dikkati çeken Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı; ”Diğer bütün alanlarda olduğu gibi sağlık alanında da gereksinimlerin doğru ve etkili bir şekilde giderilmesi bizlerin en büyük sorumlulukları arasında yer almaktadır” dedi.

‘HER ZAMAN YANINIZDA VE HİZMETİNİZDEYİZ’

Hastane Başhekimi Prof. Dr. Lakadamyalı: ”Engelli olmamız, çeşitli nedenlere bağlıdır. Normal bir hayat sürmemizse toplumsal duyguların artmasıyla mümkündür. ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak sadece 3 Aralık Dünya Engelliler gününde değil her zaman yanınızda ve hizmetinizdeyiz, olmaya da devam edeceğiz. Engelli vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerimizden daha kolay faydalanabilmeleri ve erişebilmeleri adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hastanemizde engelli bireylere; poliklinik ve servis hizmetlerinin yanı sıra Evde Bakım Hizmeti de sunmaktayız. Evde Bakım statüsüne uygun hastalarımızı sağlık ekiplerimizce evinde görmekte, tedavilerine katkı sağlamaktayız. Bu sağlık hizmetimizden ise bin 190 hastamız faydalanmaktadır.  Bu yıl engel oranlarının tespiti konusunda da Sağlık Kurulu Birimimize 2 bin 434 vatandaş başvuru yapmış, hekim arkadaşlarımızca değerlendirilmiştir.

‘DAHA SAĞLIKLI VE KALİTELİ BİR HİZMET İÇİN İLETİŞİME ÖZEN GÖSTERİYORUZ’

Engelli hastalarımızın daha sağlıklı ve kaliteli bir hizmet alabilmesi adına iletişim konusuna özen gösteriyoruz. Özel eğitim almış sağlık personellerimiz engelli hastalarımızla birebir ilgilenmekte, hizmet alımlarını kolaylaştırmaktadır. Sağlık Tesisimizin Sosyal Hizmet Biriminde ise vatandaşlarımıza engelli bireylerin hakları anlatılmakta, sosyal ve ekonomik destek konularında danışmanlık hizmeti verilmektedir. Çevredeki fiziki mekanlarla ilgili iyileştirme çalışmalarımız devam etmektedir. Çeşitli alanlarda sunduğumuz bu hizmetlerin daha da geliştirilmesi ve ileriye taşınması adına hizmet sunumunda kaliteyi arttırmayı hedefliyoruz.

Konunun bir diğer boyutuna geçecek olursak; sağlık tesisimizde görev yapan ve emek veren 38 engelli personelimiz yer almaktadır. Engelli çalışanlarımızın görevlerini yaparken hiçbir zorlukla karşılaşmaması hususunda azami özen göstermekte, yanlarında yer almaktayız.

‘ENGELLİ OLMAK BİR TERCİH DEĞİL, SONUÇTUR’

Unutmayın ki; engelli olmak bir tercih değil, sonuçtur. Doğuştan olabileceği gibi sonradan kaza, hastalık ve benzeri durumlarla da oluşabilmektedir. Bu nedenle hepimiz birer engelli adayıyız.  3 Aralık Dünya Engelliler Günü, engellilere karşı olan sorumluluklarımızı bizlere bir kez daha hatırlatmakta, harekete geçmemize vesile olmaktadır. Hep birlikte engelleri kaldıralım. Ben, sen, o değil; biz olalım“ dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2019, 10:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107